+Губернатор -Аеропорт

  17.09.2019 22:31   -
Влада

На День Дніпра Президент Володимир Зеленський привіз «у подарунок» нового очільника Дніпропетровщини замість звільненого ще в червні Валентина Резніченка. І міський голова обласного центру Борис Філатов залишився у кріслі -не зважаючи на скандальний ремонт центрального мосту

Парі продовжено: як це було

Після прильоту, офіціозу в місцевому аеропорті з представленням нового голови ОДА та прогулянки до мосту на тролейбусі Володимир Зеленський почав задавати питання експертам, чи готовий міст. Чи здано його в експлуатацію. «Чи є якась комісія, яка перевіряє якість моста? У нас з паном Філато-вим було парі», — поцікавився Президент.

Один з експертів заявив, що міст небезпечний. Представник проектної організації заперечив — мовляв, ремонтні роботи виконані за проектною документацією та міст безпечний.

Президент сказав, що він так і не зрозумів, що врешті з мостом. «Так хтось приймав міст?» — продовжував запитувати він. Запропонували викликати начальника місцевої СБУ.

Вийшов чоловік у чорних окулярах і білому піджаку, розгорнув папери і заявив, що служба знайшла якісь проблеми на цьому об’єкті критичної інфраструктури. Однак Філатов не дав йому довго зачитувати. Він перервав «конторського» і запитав: «Ви це по дорозі з Полтави все побачили?»

Але тут втрутився Президент. «Те, що я бачу, йдуть якісь розбірки між вченими, мером, співробітниками СБУ… Я думаю, що міст зроблено у строк. Але якість мосту ми не можемо зараз підтвердити. Впевнений, це повинна розглядати спеціальна комісія і зробити свої висновки. Я розберуся — або хтось сховав якісь недоліки, або ж намагаються дорікнути меру. Дайте мені час на справедливе рішення. Я висновки комісії хочу отримати», — сказав глава держави.

«Парі триває. Мені б хотілося, щоб міст не став Грибовиць-ким сміттєзвалищем-2. Ви мене почули», — підбив підсумок Фі-латов. Останнє слово залишилося за ним.

Таким чином, відкритий міст став сильним аргументом мера. З огляду на працюючу споруду Зеленський, звичайно, не міг зарахувати Філатову поразку. Однак і визнавати його перемогу Президент не став. Залишилися на середині — вирішили «підвісити» питання і відкласти його рішення. Проте відпер уже без усяких дедлай-нів, на скільки завгодно довгий час.

По суті це означає, що Філатов суперечку виграв. Принаймні на деякий час. Він не подав у відставку після 14 вересня. І коли повернуться знову до
питання моста — незрозуміло. Зрештою, ситуацію Зеленський також може занести собі до активу. Саме після його втручання ремонт моста було різко прискорено, і зараз по ньому вже відкрито рух.

Але конфлікт Коломойського з Філатовим-Корбаном, беззаперечно, триватиме й надалі…

Хто він, новий голова ОДА?

У суботу Президент України Володимир Зеленський представив нового голову Дніпропетровської обласної держадміністрації Олександра Бондаренка. Представлення відбулось в аеропорту, де Президент приземлився, аби розпочати робочий візит до Дніпра.

Новий керівник області має власний бізнес. Він є засновником чотирьох ТОВ у Києві та Харкові: ТОВ «Бі енд Бі Фудз», ТОВ «Сталі Бізнес Системи», ТОВ «ЛОК СТОК», ТОВ «Філд
Маркетинг» (оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, оптова торгівля хімічними продуктами, консультування з питань інформатизації, консультування з питань комерційної діяльності й керування).

У декларації, поданій 9 вересня новоспеченим посадовцем як кандидатом на посаду голови Дніпропетровської ОДА, йдеться про те, що він зареєстрований у Харкові, фактично проживає в Києві, володіє двома квартирами — у Харкові та Києві, а також автомобілем Mazda 2016 року випуску.

Він також є членом двох громадських організацій — Асоціації випускників Києво-Мо-гилянської академії та МГО Асоціація — «ІСТ ВЕСТ БІЗНЕС». Окрім цього, відомо, що дружина Бондаренка Регіна має російське громадянство.

За словами Володимира Зеленського, випробувальний термін для новопризначеного
посадовця триватиме до нового року. Олександр Бондаренко, зі свого боку, запевнив, що ОДА працюватиме «ефективно і на результат».

Серед пріоритетів роботи він назвав розв’язання проблем з аеропортом, дорогами, екологією.

Після звільнення у червні нинішнього року з посади голови ОДА Валентина Резніченка в.о. був його заступник Дмитро Батура. А майже тиждень тому, 13 вересня, Кабінет Міністрів України підтримав проект указу Президента про призначення Олександра Бондаренка головою ДніпроОДА.

Аеропорт до Держбюджету-2020 не потрапив

Не зважаючи на суботні обіцянки, у проекті державного бюджету на 2020 рік уряд не передбачив гроші на обіцяний раніше Дніпру новий аеропорт. Також там не передбачені й гроші на реконструкцію старих повітряних воріт Дніпра.

Дивно так. Адже у липні команда Зеленського на своїй сторінці у соцмережі повідомила, що в аеропорту Дніпра за два роки побудують нову злітно-посадкову смугу, яка відповідатиме сучасним стандартам, матиме довжину 2900 м з можливістю продовження до 3200 м.

«Ми зробимо і допоможемо вам. Кошти будуть, тому що ми розуміємо, що таке для міста-мільйонника аеропорт», — зараз саме ці слова згадують аналітики.

Єдиним на це у понеділок встиг відреагувати лише нардеп з Дніпра Максим Бужанський. Усього ж по Дніпропетровщині «Слуга народу» провів до Верховної Ради І6 депутатів-ма-жоритарників.

«Я розумію, що зв’язати Чорне море з Аравійською пустелею, або з чим там планувалося, це дуже важливо. Майже так само важливо, як 2 мільярди гривень, закладених у бюджет на суспільне телебачення, яке ніхто не дивиться. Але аеропорт у Дніпрі — це трохи важливіше.
Ірина Верещук, звертаюся офіційно, як до представника Кабміну у ВР, з проханням передати укладачам бюджету великий привіт! І рекомендації не експериментувати з настроями громадян, що зробили Президенту і партії Слуга народу величезну підтримку на виборах»,
— написав на своїй Фейсбук-сторінці Бужанський.

Шкода, що інших високопо-садовців Дніпровський аеропорт, судячи з усього, дуже мало хвилює.

Любомир ЛОГОВЕНКО

Поділитись: