Геннадій ГУФМАН: МИ ЗБЕРЕЖЕМО ПАМ’ЯТЬ ПРО ПОДВИГ

  14.04.2021 12:52   -
Влада

16-18 квітня на Дніпропетровщині стартує марафон «Толока пам’яті». Він спрямований на відновлення пам’ятників героям і подіям війни 1941-1945 pp. по всій нашій області. В багатьох містах, райцентрах та невеликих селах відбудуться суботники.

Ініціював марафон саме очільник Дніпропетровської обласної організації партії «Опозиційна платформа – За життя». І не випадково.

«Я хочу наголосити, що це не просто ремонт, прибирання,
благоустрій, реставрація або навіть реконструкція пам’ятників. Це – початок великого шляху з відновлення та збереження пам’яті. Герої вмирають тоді, коли остаточно вмирає пам’ять про них. І ми маємо такому запобігти!»
– впевнений Геннадій Гуфман.

Марафон «Толока пам’яті» – поки що наш регіональний проект, який з часом може стати всеукраїнським. Для цього є багато передумов.

Загалом по різних районах області відбудеться понад 60 толок, 13 з них – у Дніпрі. А ще в низці міст, райцентрів та сіл.

Про те, коли і де саме відбудеться толока у вашому населеному пункті, можна дізнатися в інфо-центрі проекту за телефонами: 067-335-57-15 або 099-335-57-15.

«Спочатку ми спиралися переважно на актив партії ОПЗЖ Проте сподіваюсь, що зможемо масово залучити земляків.
Зараз у нашій області понад 1200 пам’ятників, меморіальних знаків та місць поховання, пов’язаних з подіями 1941-1945 років. Ми хочемо звернути увагу на ті з них, які стали народними місцями пам’яті про війну. Можливо, нам вдасться розширити список цих місць завдяки небайдужості земляків»,
– каже Геннадій Гуфман.

Тож до марафону може приєднатися кожен житель області.
Для цього достатньо заповнити анкету на сайті zapobedy.dp.ua, сторінці «Толока пам’яті» в Facebook або за телефонами: 067-335-57-15 та 099-335-57-15.

Через ці канали також можна повідомити про зруйновані
меморіали та забуті братські могили. Важливо, що всі такі дані мають стати основою для створення регіональної програми відновлення пам’ятників героям і подіям Великої Вітчизняної. На Дніпропетровщині такої програми поки що бракує і всі меморіали знаходяться на балансі місцевих громад.

«Моя мета – створити майданчик для розробки загальної, комплексної програми збереження пам’яток героям тієї Великої війни», – ділиться Геннадій Гуфман. Він знайшов порозуміння з відповідними фахівцями-професіоналами.

Геннадій ГУФМАН:
«Турбота про пам’ятники – це захист історії»

Марафон «Толока пам’яті» є частиною потужного проекту «Дякуємо за життя», який щорічно об’єднує людей, навіть незважаючи на партійну приналежність або колір прапорів. Усе більше мешканців області розуміють: ті, хто забуває про минуле, у підсумку втрачають своє особисте майбутнє.

Марина КЛИМЕНКОВА

Поділитись:

Попередня стаття: