ЕПОХА «СМІТТЄВОГО БЕЗЛАДУ» У ДНІПРІ СКІНЧИЛАСЯ

  02.09.2020 10:59   -
Влада

За даними чергового муніципального опитування соціологічної групи «Рейтинг» серед усіх міських сервісів одну з найвищих оцінок має послуга збору сміття. Міська влада спромоглася вибудувати систему, яка працює без збоїв – майже як годинник…

Недарма за останні роки серед мешканців Дніпра зростає рівень задоволення тим, як місто вичищають від сміття. У 2020 році збір сміття у Дніпрі 45% жителів оцінили на «відмінно» та «добре», хоча ще у 2015-му таких було лише 21%. Тобто за останню п’ятирічку кількість позитивних оцінок збільшилася у понад 2 рази. Водночас рівень негативу скоротився на 15% – з 37% у 2015-му до 22% у 2020-му.

ПРЯМА МОВА
Борис ФІЛАТОВ, міський голова Дніпра:
«Розвиток Дніпра як сучасного комфортного мегаполіса передбачає, що кожен містянин житиме в чистому місті… Взагалі рішення проблем утилізації міського сміття необхідно проводити в максимально щадному для екології регіону режимі…»

А все тому, що місцевий муніципалітет системно вдосконалює якість послуг зі збору та вивезення твердих побутових відходів. Лише цього року у міському бюджеті передбачено 9,1 мільйона гривень на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.

Також міська влада сприяє підвищенню культури поводження з твердими відходами серед мешканців міста. Плюс у Дніпрі заплановано відкрити 20 сучасних муніципальних пунктів приймання вторинної сировини.

Нова лінія вже працює

У всьому світі технології переробки сміття та його утилізації досить добре відпрацьовані. Вони включають певний перелік того, що необхідно зробити. Таке стало можли-
вим лише завдяки системному підходу, на якому з початку своєї каденції міського голови наполягав Борис Філатов. І поступово, місяць за місяцем, рік за роком, багаторічна проблема перетворилася на звичну роботу. Крапка.

Влітку 2019-го на території комплексу «Правобережний» запрацювала в тестовому режимі перша у місті сортувальна лінія. Це дозволило зменшити кількість відходів, які за-хороняються, на 3%. Лінія забезпечує вилучення із потоку побутових відходів пЕТ-пляшок, пластику, поліетилену, паперу, скла, металів тощо. Це дуже важливий крок до впровадження на всій території міста системи роздільного збору ТПВ.

До речі, комплекс раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» став єдиним діючим полігоном у регіоні, що має всі необхідні дозволи, проектну та іншу документацію, яка погоджена в установленому порядку. Він повністю відповідає ліцензійним вимогам, а також критеріям щодо
експлуатації полігонів твердих побутових відходів.

Ще й заощадити можна!

Також у місті запланували відкрити 20 муніципальних пунктів приймання вторинної сировини, 6 з них – вже у поточному році. Передбачається, що в кожному районі працюватимуть мінімум 2-3 пункти прийому вторсировини. За попередніми розрахунками, усі пункти прийматимуть близько 200 тонн на місяць.

Ще важливий нюанс -екопункти поступово допомагають змінити ставлення людини до поводження з відходами. Замість того, щоб викидати все в одну корзину і складувати на полігонах, можна дати речам друге життя -перероблена сировина знову повернеться на прилавки та полиці магазинів, як по всій Європі. Всі відходи, зібрані у населення, в подальшому утилізуються на спеціалізованих підприємствах, а не розміщуються на полігонах. Чи варто згадувати, що це сприятиме покращенню стану навколишнього середовища?!

Та й копійчину декому у перспективі принесе. Розказує спеціаліст департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики міськради Владислав Макарець: «Сьогодні в ОСББ вже є приклади сортування пластику, бляшанок, картону – для того, аби використовувати абсолютно легальні кошти для вирішення якихось поточних проблем будинку. Такий досвід варто поширювати!».

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: