«Дім тепер, як лялечка…»

  09.11.2023 11:26   -
Влада

Мешканка села Бобровий Кут, якій нещодавно відновили оселю, поділилася пережитим в окупації.

Березень 2022-го став для мешканців Бобрового Кута випробуванням. Щодня росіяни руйнували їхні хати та людські долі.

Пані Марина виїхала до Херсона. Повернулася, коли наші визволили село. Побачила понівечений дім. І вже не сподівалася відновити майно. Із цим допомогла бригада з Дніпропетровщини.

«Вороги залишили на Херсонщині самі руїни. Всюди, де побували нелюди, розруха. Дніпропетровщина підставляє плече постраждалому регіону. Бригади з нашої області відновили вже 45 будинків. Зараз працюють ще у 51-му. Потроху відроджуються села, якими прокотилася окупація», – зазначає начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

До ремонту будинок пані Марини був увесь у дірках, посічений снарядами. Зараз же його не впізнати. Фахівці оновили дах і фасад.

«Дім тепер, як лялечка. Я всім знайомим повідправляла фото. Кажуть, дуже гарно», – поділилася  пані Марина.

Жінка не натішиться, що зустрічатиме зиму у затишному помешканні. В такому, яким воно було раніше. Доки до села не зайшли росіяни. Їй окупанти запам’яталися зневажливим ставленням і беззаконням.

«Мародерили. «Віджимали» машини, худобу різали. Приходили до нас. Кажуть, у вас шампури є? А ми: ще чого!» – розповідає літня жінка.

Крім Бобрового Кута, наша область опікується ще двома селами. Бригади відновлюють хати в Ольгиному та Старосіллі. Усе – за проєктом «Пліч-о-пліч», який ініціював Президент України.

Михайло КУЦИХ

Поділитись: