ЧИ ВДАСТЬСЯ НАШОМУ ТЕЛЯТІ..?

  14.10.2020 13:52   -
Влада

Влада нібито вирішила посилити боротьбу з курінням.
Усі, хто при здоровому глузді, давно затямили, що куріння цигарок – найпоширеніша шкідлива звичка в усьому світі. І наші керманичі взялися заточувати списи, аби поборотися з цією пошестю.

Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроект, який передбачає штрафи до 47 230 гривень за продаж сигарет дітям. Крім того, мінімальний вік покупця сигарет хочуть підвищити до 21 року. Також документ передбачає зміну дизайну пачок – картинки на них мають стати страшнішими, ніж зараз.

Депутати вирішили обмежити доступ українців, які не досягли 18 років, до електронних сигарет і засобів нагрівання. А ще народні обранці хочуть заборонити сигарети з ароматизаторами та значно обмежити рекламу.

Аби захистити українців від шкоди куріння, засукали рукави й урядовці. Вони схвалили законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо адаптації законодавства до вимог Європейського парламенту щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

Окрім окресленої майбутнім законом низки заходів, передбачені звіти корпорацій-виробників Міністерству охорони здоров’я про їхню продукцію: перелік інгредієнтів, рівень викидів смоли, нікотину, монооксиду вуглецю та інші шкідливі викиди в димі сигарет. МОЗ України, в свою чергу, буде зобов’язане оприлюднювати цю інформацію для громадськості.

Такі наміри й справді на часі. Вітчизняна статистика говорить сама за себе – без сигарет не можуть жити 20% українців, тобто приблизно 7 мільйонів осіб. І найжахливіше: щорічно в Україні від хвороб, викликаних курінням, помирають 85 тисяч жінок і чоловіків.

Але закони, як відомо, мають діяти та досягати цілі, а не залишатися на папері. Прикрий досвід Україна вже має. І, схоже, аж занадто молоді «нові обличчя» у владі забули, або й взагалі не знали про існування мертвого закону України п’ятнадцятирічної давності «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я» і дружно взялися винаходити власний велосипед.

До теми
Як повідомляє департамент інформаційно-аналітичної підтримки Нацполіції, з початку року в Україні за куріння в заборонених місцях на порушників накладено 35 982 штрафи на суму 5 182 968 гривень.
З них сплачено лише 463 143 гривні. А де ж решта грошей?
Хтозна-де. Про це можна лише здогадуватися…

Поділитись: