36,6 ЗА ФАРЕНГЕЙТОМ?

2 месяца ago Zorya Комментарии к записи 36,6 ЗА ФАРЕНГЕЙТОМ? отключены

Мало не щодня з нетерпінням чекаю чергового «відосика» Президента з Феофанії, аби в доступній для нас формі з перших уст дізнатися про динаміку його одужання. Вона (динаміка), дякувати Богу, позитивна і, судячи з усього, невдовзі Володимир Олександрович повернеться на роботу. Аби продовжити нестримний рух нашої держави до нових звершень, нових перемог.

Фірмова хрипота в голосі, відповідна міміка та інтонації – все у президентських зверненнях відповідає законам жанру.

Навряд чи цими прийомами зачаровані 73 відсотки громадян, проте талант, як відомо, робить своє. Бракує текстів. Тих – дотепних і своєчасних. Змінився авторський цех. Відтепер – не смішно, не гостро і не актуально.

Не буду згадувати про «блатних лікарень не буде», «чиновники лікуватимуться в звичайних палатах» чи «кожен із нас президент». Чого тільки не наобіцяєш перед виборами? Тим паче, що теми розповідей Зеленського дуже різноманітні: від образ на суддів Конституційного суду – до переговорних успіхів з МВФ.

Про президентське бачення ситуації з епідемією навіть якось незручно говорити. Якби не його усміхнене обличчя та запевнення, що з одужанням все добре, я б подумав, що свої звернення глава держави записує у вільні від клінічних процедур хвилини – поки дружина Олена бігає по навколишніх аптеках зі списком ліків, черга надягати кисневу маску переходить до президентського колеги й сусіда по палаті Єрмака, а Юзік з Бакановим тим часом стоять біля дверей банку, аби перерахувати благодійний внесок Феофанії на закупку кисню.

Вже неодноразово звертав увагу, що Україна і її Президент живуть у паралельних світах. Адже доки влада радіє, пишається і сподівається, гроші в держбюджеті цього року закінчилися. Знаючі люди б’ють на сполох, бо без термінового зовнішнього запозичення Новий рік країна зустрічатиме у боргах. Надто розумних, як колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського, минулої п’ятниці в прямому ефірі одного з національних каналів народний депутат від «Слуг», до речі, обраний від Дніпропетровщини Олександр Трухін, звинуватив у. хронічному алкоголізмі. Дарма, що цей «алкоголік» ще кілька тижнів тому працював радником голови Офісу президента, а кількома місяцями раніше був призначений членом РНБО.

Щоразу, завершуючи відеозвернення, Верховний головнокомандувач неодмінно бажає всім своїм глядачам 36,6. Що саме означає це число – він не розтлумачує, напевне сподіваючись, що всім і так зрозуміло. Та зважаючи на все сказане і зроблене ним, виникають сумніви: чи єдиними одиницями виміру ми всі користуємось?

Німецький дослідник Фаренгейт дійшов до своїх «градусів» значно раніше за більш популярного нині Цельсія, але, як виявилося, його винахід був складним і не бездоганним. Можливо, тому, що він не був представником «наукового цеху», а, швидше, аматором – фізиком, інженером, склодувом.

Володимир ПІСОЦЬКИЙ

Поделиться: