В Широківському районі завершується розчистка річки

У Широківському районі майже 4 км річки Інгулець вже «зітхнули» з полегшенням: їх розчистили від мулу й очерету. На черзі – ще 2-кілометрова ділянка. Наразі роботи ведуться поблизу сіл Інгулець і Новолатівка.

Завдяки екопроекту ДніпроОДА у виграші – і природа, і люди, – про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.
– Відновлення водного режиму річки Інгулець в Широківському районі – наразі на фініші. Русло розчищають від мулу й очерету, укріпляють береги. Багатолітню проблему вирішимо менше ніж за рік, – підкреслюють у прес-службі.
Розчищати Інгулець почали через надмірну замуленість. В одних місцях річка обміліла, а в інших – утворилися «перемички», які провокували підтоплення прилеглих сіл.
Наразі роботи ведуться активними темпами: працюють майже 20 одиниць техніки. Підрядники вже привели до ладу близько чотирьох кілометрів ріки, за проектом – ще два. Комплексне очищення русла нормалізує гідрологічний режим річки і вбереже її від обміління.
– Нещодавно річку можна було перейти убрід – після розчистки вона сягатиме вглиб до трьох метрів, – розказав головний інженер підрядної організації Євген Бєлік.
Річка, яку відновлюють, тече вздовж сіл Інгулець, Новолатівка, Латівка, Новоселівка й Зелене. Місцеві очікують, що після розчистки вона знову стане придатною для купання й рибного лову. Завершити роботи підрядники зобов’язуються наступного року.

Попередня стаття: