В області – понад п’ять тисяч вчених-початківців
На Дніпропетровщині 5,5 тисяч старшокласників займаються науковою діяльністю. Їхні дослідження організовує Дніпропетровська Мала академія наук разом із професорами провідних університетів
Про це на Всеукраїнському семінарі-практикумі для директорів МАН повідомив заступник директора департаменту освіти і науки ДніпроОДА Антон Демура.
«Одне з важливих завдань освітньої політики нашої держави – самореалізація кожної дитини. Науковий потенціал молоді допомагає розкрити МАН. На Дніпропетровщині такий позашкільний заклад був створений шість років тому. За короткий період кількість наукових гуртків у регіоні збільшилася у півтора рази, а дітей, які пробують себе у науці – вдвічі», – зазначив Антон Демура.
В обласній Малій академії наук – 12 відділень та 64 секції, а ще – 55 гуртків, в яких юні вчені проводять свої дослідження. За короткий час заклад набув значного досвіду в організації наукової діяльності старшокласників, яким тепер готовий поділитися з іншими МАН України.
«Основний показник успіху регіональної МАН – залучення до науки якомога більшої кількості дітей із невеличких містечок та сіл. На Дніпропетровщині це організовано на найвищому рівні», – сказав директор Національного центру МАН України Оксен Лісовий.
Найкращі досягнення вчених-початківців – у математиці, фізиці, астрономії, комп’ютерній та космічній галузях. Загалом в області, разом із центрами дитячої творчості – понад 800 наукових гуртків для старшокласників.