В Дніпровському районі розчистили річку Мокра Сура

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи В Дніпровському районі розчистили річку Мокра Сура отключены

На Дніпропетровщині приводять до ладу екосистему. Цьогоріч планують розчистити близько дев’яти кілометрів русла річки Мокра Сура

Наразі роботи закінчили на ділянці в районі села Сурсько-Литовське Дніпровського району, – про це повідомила прес-служба ДніпроОДА.

У селі ще пам’ятають часи, коли ріка була повноводною та не заросла очеретом.
– Раніше річка була широка, глибиною до 8 метрів – коней купали. Риба ловилася велика. А потім поросло все очеретом. Вода замулилась, ріка обміліла, – розповів мешканець села Володимир Горін.

Ріка перетворилася на струмок – глибина ледь сягала 30 см, а ширина – двох-трьох метрів. Навесні льодоходу майже не було і вода підтоплювала домівки мешканців села.

– Цьогоріч завдяки обласній владі ми спостерігаємо ефект великої води. Розчистили майже 2 км русла Мокрої Сури. Тепер річка 20 метрів завширшки та три метри глибиною, – розказав заступник голови Сурсько-Литовської громади Олександр Яковенко.

Для відпочинку мешканців села привели до ладу береги – у жителів з’явився навіть власний піщаний пляж. Загалом до кінця цього року планують розчистити близько 9 кілометрів русла Мокрої Сури.

Поделиться: