ПЕНСІЇ, ПІЛЬГИ, СУБСИДІЇ – ЩО ТА ЯК

  30.03.2022 12:34   -
Суспільство

Жителі Дніпропетровщини можуть отримувати всі соціальні виплати навіть за межами країни у разі переїзду через війну. Вдома пенсії також виплачуватимуть вчасно.

Попри війну, держава продовжує виконувати всі свої соціальні зобов’язання щодо виплат пенсій, пільг та субсидій. Виплати можна отримати не тільки на території України, але й за кордоном – якщо громадяни були змушені покинути межі держави.

Соціальні виплати

На сьогодні всі соціальні виплати нараховуються та проводяться. У першочерговому порядку всім отримувачам було профінан-совано виплату пенсій, пільг, субсидій та державної соцдопомоги.

Попри те, що в Україні діє воєнний стан, влада провела індексацію пенсій для понад 10 мільйонів пенсіонерів. Значна кількість з них мешкає на нашій Дніпропетровщині.

«Урядом пенсії березня профінансовані навіть заздалегідь, тому й виплата відбулась раніше встановлених термінів. Для перерахунків або індексації пенсії людині не потрібно нікуди йти чи надавати додаткові документи, все відбувається автоматично. На сьогодні ми вже провели нарахування пенсій на квітень. Тож виплата пенсій у квітні відбудеться своєчасно», — наголошує начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

Як доставляються пенсії та виплати

Оскільки війна триває, багато людей змушені змінювати своє місце проживання. У плані виплат пенсій та соціальної допомоги це не впливає на тих, хто отримує гроші на банківську картку. Але ті, хто отримував виплати за місцем проживання через «Укрпошту», зможуть отримати свою допомогу в будь-якій іншій точці України через «Ощадбанк» або інше відділення Укрпошти.
Для людей з місць активних бойових дій запущено спеціальний механізм централізованого нарахування та виплати соціальної допомоги на основі чинної в реєстрах центру інформації.

Який механізм перерахунку розроблено

Ощадбанк

Мінсоцполітики переказало кошти «Ощадбанку», а він уже здійснює перерахування грошей людям. Власникам цільових банківських карток — на їхні банківські рахунки. Для тих, хто отримував гроші у відділеннях «Укрпошти», передбачено грошовий переказ, який можна отримати у будь-якому відділенні «Ощадбанку».

Тобто людині із небезпечних регіонів, яка отримувала виплати на банківську картку, нікуди додатково звертатися не потрібно. Гроші надійдуть на ту саму картку.

Укрпошта

Люди з регіонів бойових дій, які отримували гроші від держави в «Укрпошті», мають прийти з паспортом та довідкою з номером РНОКПП (індивідуальним податковим номером) до будь-якого відділення «Ощадбанку» на території України протягом 60 днів та отримати належні їм кошти.

Що робити тим, хто виїхав за кордон

Навіть після тимчасового виїзду українця за кордон через військові дії, соціальні допомоги все одно нараховуються та виплачуються. Ними можна користуватися протягом воєнного стану плюс один місяць після нього, незалежно від факту виїзду за межі України.

Потреба у додаткових зверненнях та підтверджуючих документах відсутня. Крім того, за кордоном можна вільно користуватися банківськими картками звичних українських банків.

Підготував Андрій ФІЛІМОНОВ

Поділитись:

Попередня стаття: