На Дніпропетровщині вперше розчистять річку Самарчук

3 года ago Зоря2 Комментарии к записи На Дніпропетровщині вперше розчистять річку Самарчук отключены

У селі Піщанка Новомосковського району вперше розчищують річку Самарчук, яку місцеві звикли називати Підпільною. Там уже «оздоровили» близько трьох кілометрів водойми.

 Екопроект відновить гідрологічний режим річки та дозволить уникнути підтоплень домівок майже чотирьох тисяч місцевих мешканців, – про це повідомляє прес-служба ДніпроОДА.
Останніми роками річка Самарчук майже повністю заросла очеретом, протік води зупинився. З червня 2017-го русло почали розчищати. Мешканці узбережжя річки вже оцінили масштаби робіт.
– Я живу тут більше двадцяти років. Не річка була, а болото з комарами. Бачу, гарне діло розпочали. Коли завершать проект, можна буде подумати і про відпочинок, і про рибалку, – поділився місцевий мешканець Володимир Радільчук.
Гідрологічний режим вже відновили майже на трьох кілометрах водної артерії.
– Розчистка річки врятує селян від можливих підтоплень та повеней. Після завершення робіт у нас знову буде повноцінна річка із чистою водою, де водитиметься риба. Щиро дякую обласній владі за те, що звернули увагу на нашу проблему, – зазначив сільський голова Піщанки Микола Мазниця.
Загалом планують розчистити близько п’яти кілометрів річки. Роботи з відновлення її гідрологічного режиму мають завершити наприкінці року.

Поделиться: