МИКОЛАЇВСЬКА ГРОМАДА: МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ

  17.12.2019 21:36   -
Суспільство

11 та 12 грудня  голова Миколаївської  ОТГ Віктор Одоєвцев звітував  перед  своєю громадою: вийшов жвавий  діалог   про те, як  жили у 2019 році  та  які мрії  будуть реалізовані  надалі.

Миколаївська  громада,  яка   відсвяткувала  2- річний  ювілей,   невпинно  іде вперед:  будує, ремонтує, навчає,  лікує – працює! 

Доходи  бюджету ОТГ за   2019 склали  більше,  ніж   84 млн.  гривень.

При чому   власні доходи сільського бюджету   склали   майже  61 млн.  гривень. 

Керівництво ОТГ прагне до ефективності та прозорості, якості та доступності в питаннях управління та наданні послуг:  на  16 сесіях   ради   прийнято   502  рішення,  на   21 засіданнях  виконкому  –  174   рішення. 

Добре господарювати на своїй землі, особливо коли   місцева влада  підтримує

Тому   передано у власність в межах  населених  пунктів  для ведення   особистих  селянських господарств     земельні   ділянки   площею  майже 3,8 га. для 12 осіб, 

а за   межами   –   ділянки    площею  майже 92,8  га. для 52 осіб.

Для будівництва та обслуговування  житлових   будинків, господарських будівель та споруд  надано   біля 11 га. для 46 осіб. І про   родини воїнів АТО теж не забули.

Обслуговує  не   тільки  мешканців громади, але  всіх бажаючих Центр  надання адміністративних послуг 

Він   вдало  розташований в центрі  села Миколаївка. В капітально відремонтованій за кошти місцевого бюджету будівлі   надаються 162 послуги. Велика   зручність  ще й в  можливості   сплатити за них через термінал на місці.

 І ось результати:  протягом 2019 року було оформлено та видано 422 біометричних загранпаспортів та 59 паспортів громадян України,  1777 довідок різного характеру,

150 адміністративних справ з питань реєстрації місця проживання, здійснено 570 державних реєстрацій речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, 115 державних реєстрацій  юридичних та фізичних осіб, видано 300 витягів з Держаного земельного кадастру.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Показать слайдшоу]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Громада   має велику територію,  тому створили   віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП  і для старостинського округу,  в селищі   Васильківському.

Також   здійснено  30 виїзних прийомів   на трьох відділених місцях    в селі  Миколаївка, Петрівському  та Васильківському старостинських   округах,   на яких надано 315 пенсійних послуг.

Особлива  увага   у 2019 році приділялась   покращанню  інфраструктури населених пунктів, на що  було виділено  майже 17 млн. гривень

 Було продовжено  будівництво  водопровідної мережі в селах Мар`їна Роща та Катеринівка, а по вулицям Лісова і   робоча  в  Мар`їній Рощі  вона  капітально  ремонтувалась.    

В Миколаївці капітально відремонтували  водопровідні   споруди поверхневого стоку по   вулицям Роздольній, Вокзальній, Остапенківській,  Робочій, Польовій –  захистили людей від шкідливої дії води. Пішло на це  6 з половиною мільйонів гривень.

Східна частина  Миколаївки   тепер з водою:  побудували  водозабірну   свердловину  та водонапірну башту  для водопостачання  –  не пожалкували  для мешканців 3-х вулиць     півтора мільйони гривень.

Капітально  відремонтували   дорогу  від вулиці Першотравнева до перехрестя  вулиць  Остапенківська та Вокзальна у селі Миколаївка. Коштувало це  6 млн.38,3 тисяч гривень –  так  по-господарському була  використана державна субвенція на розвиток  інфраструктури, половину грошей додали з місцевого бюджету.

Придбавали   станки, тракторні причепи, альтанки, зелені насадження,  облаштовували   автобусні зупинки – ще маже мільйон. 

Комунальні послуги, а саме  послуги з  водопостачання, водовідведення, збирання та вивезення твердих побутових відходів, послуги по благоустрою сіл громади, здійснення спеціальних та нерегулярних пасажирських перевезень  в громаді надає  Комунальне підприємство   «Васильківський ККП».

Наразі іде формування абонентської служби. Засвоюють місцеві комунальники і зовсім нову справу – роздільне збирання твердих побутових відходів.  

З перших днів  об’єднання  громада визначила для себе сферу охорони здоров’я як одну з пріоритетних

В грудні місяці  відбулося урочисте відкриття новозбудованої амбулаторії загальної практики у селі Миколаївка, і  перші відвідувачі  вже   скористались  її інноваційністю та комфортністю.

Такий результат став можливим завдяки спільним зусиллям  органів виконавчої влади  і  місцевого самоврядування, медичних працівників, проектувальників, будівельників  у співпраці з Департаментами охорони здоров’я та  капітального будівництва.

4908   мешканців громади  уклали декларації з сімейними лікарями ОТГ. Протягом року сімейними лікарями  було прийнято 12865 пацієнтів,  а 2260   відвідані на дому.

Працювали і фельдшерські  пункти: до них звернулися  8792 рази, а виїздили  на виклики   1498 разів. На сьогоднішній день первинну медичну допомогу отримали 25415 жителів Миколаївської ОТГ. 

У 2019 році  Миколаївською ОТГ  була надана   субвенція  на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я  за рахунок коштів  медичної субвенції в сумі  4 млн. 388 тис.грн.:

до  бюджету Петропавлівського району  перераховано 1 млн.500 тисяч  гривень,

до міського бюджету Першотравенська – 2 млн. гривень,

до міського бюджету Павлограду – 888,6 тис. гривень   Це означає, що мешканці  громади мають вибір, де лікуватись.

Жити безпечно

Рік тому   ми  анонсували впровадження на території Дніпропетровської області пілотного проекту «Поліцейський офіцер громади»,  ініційований  Національною поліцією України за підтримки міжнародних партнерів.  І ось  результат – працює Поліцейська станція, капітально відремонтована  за кошти місцевого бюджету.

3 грудня   розпочав свою діяльність другий поліцейський офіцер громади, який отримав новий автомобіль,  обладнаний всім необхідним для  роботи та захисту громадян.

ОСВІТА в Миколаївській ОТГ починається  в 5 дошкільних закладах, які  відвідують 167 вихованців,  продовжується  в 3 загальноосвітніх навчальних  закладах 

В 2019 році для дитячих садочків   та шкіл придбали   меблі до   їдалень, ноутбуки, водонагрівач, газонокосарку, встановили  велосипедну стоянку,  зробили  ремонт  даху харчоблоку,  ремонти самих харчоблоків,  туалетів і каналізації,  пофарбували   фасади, уклали  вуличну плитку, поміняли  двері,  опалення,   огорожу, встановили  димоходи  і насоси   в котельнях, насосну станцію. Замінені   вікно в медичному кабінеті.

У   дитячому  садочку  «МАЛЯТКО»     проведено поточний  ремонт,  облаштований    новий ігровий майданчик,  замінені система опалення,  огорожа і  двері.

Виконано реконструкцію  частини  приміщення  Петрівської школи для розміщення там дитячого садка  «Веселка»,  на переходини вже готові подарунки  –   нові меблі та обладнання.

В дитячому садку  «КАЗКА»   відкрито другу дошкільну групу,  а ще там  працює музичний клас в відкрито спортивну секцію.

Першачки Миколаївської громади  отримали   цього року  4 класи Нової Української Школи.  В школах відкрилися  4 комп’ютерних класи,  додатково  придбано   7 комп’ютерів, 4 кольорових і 2 лазерних   принтери,  проектор .

У Васильківській  філії    відремонтовано актову залу,частково реконструйовано систему опалення, проведені  ремонти  в майстерні та  харчоблоці, встановлені  два додаткові насоси.

Миколаївська  ОТГ забезпечує  культурний розвиток,  підтримує молодь,  спорт та туризм

На території громади діють 6 клубних закладів, 5 бібліотек, Миколаївська мистецька школа, комунальний заклад  «Спорт для всіх». Працює Молодіжна рада.

Це  більш ніж 49 клубних формувань, в яких розкриває  свої таланти  531   мешканець  громади.

Протягом року було проведено 266 культурно – мистецьких та професійних заходів, серед яких   щорічний Децентралізаційний   всеукраїнський фестиваль мистецтв «Квітка Присамар’я». У цьому році громада прийняла більше ніж  півтори  тисячі учасників з різних жанрів (вокал, хореографія, декоративно-прикладне мистецтво , ковані вироби).

На   очах  проходить  перетворення    Петрівського   сільського будинку  культури.  Вже проведено косметичні ремонтні роботи у танцювальній залі,  більярдній кімнаті, встановлені дзеркала у хореографічній залі. 

У Мар`їнорощівському  СБК   частково зроблено опалення і  проведено водопостачання.

 У Маломиколаївському   сільському клубі  зроблено опалення.  

Для організації  культурного відпочинку   придбано   комплект радіо мікрофонів, 

 ноутбук та принтер. музичну апаратуру.

 У Васильківському  старостинському окрузі   в культурних закладах  частково зроблено опалення,  перенесено твердопаливний котел в окреме приміщення,   проведено ремонти підлоги в бібліотеці,  кімнат поштового відділення,  фельдшерського пункту, реконструйовано систему електрозабезпечення.

КЗ «Миколаївська мистецька школа»   зібрала творчі особистості  у селах Миколаївка  і   Петрівка, селищі Васильківському.   На даний час   тут навчаються  75 учнів по класам  гітари,  баяну,  фортепіано, електросинтезатору, скрипки, сольного  співу, ВІА.

«Спорт для всіх»  у Миколаївській громаді – це не тільки назва комунального закладу, це спосіб життя. У закладі працює 9  спортивних гуртків, які відвідують 165 учасників.

У 2019 році народилися  щорічний Децентралізаційний  обласний  турнір з футболу «Кубок голів ОТГ», Міжрегіональний турнір з паурліфтингу.

Започатковане   любительське об`єднання спортсменів – риболовів.

Спортивно – туристичний різновіковий табір, який щорічно проходить на території Миколаївської громади,   прийняв  у цьому році близько 60 дітей.

У 2019 році понад 200 велосипедистів  з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької областей, гості з Польщі та Шотландії взяли участь у велофорумі «Велорух єднає громаду», який вже другий рік поспіль відбувається у Миколаївській громаді.

Разом влада і громада!

В громаді діють  громадські організації, Молодіжна  Рада, ініціативні  групи мешканців та волонтери – це потужна сила, справжня армія перетворень і розвитку нашої ОТГ. 

Особлива подяка – нашим дітям, які своєю ініціативністю можуть надати приклад і деяким дорослим  та їх педагогам.  Так Миколаївські школярі  стали переможцями  екологічного проекту ZeroWasteSchool від Klitschko Foundation та фундації Coca-Cola. 

Велика підтримка іде від   громадського об’єднання шахтарів –  пенсіонерів, які багато роблять для громади.

2019   рік  довів, що  Миколаївська   об’єднана   громада  – партнер, цікавий для міжнародних   програм, фондів та грантодавців.

Партнерству  Миколаївської   ОТГ з Програмою   «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»   – DOBRE –  виповнився рік.     

Створювалися   робочі   групи,  проводилися   зустрічі, стратегічні сесії, громадськї  консультації, проходили опитування,   писалися    документи,  програми, плани дій.   

У партнерстві з нашими польськими колегами –  Фондом   Розвитку Місцевої Демократії –   командою, що склалася  із лідерів і представників  нашої громади   була розроблена  Стратегія   сталого розвитку Миколаївської ОТГ на 2019 – 2027 роки.

Наразі громада співпрацює  з Програмою   DOBRE в 7  компонентах,  результати   4  були презентовані,  коли    Миколаївську об’єднану   територіальну громаду    відвідав  керівник  програми   DOBRE   в Україні Беррі Рід.  

Нова   сесійна   зала –  облаштована   бібліотека  Миколаївського  будинку культури  – це реалізований   компонент   «Інвентаризація». 

Молодіжний   медіа-центр   в  Миколаївській   опорній школі –  також  компонент Програми.

 «Швидкий грант»  – це отримані   55   контейнерів  для роздільного збирання ТПВ.

Одна   з найважливіших  стратегічних  цілей   діяльності місцевої влади,   досягати яку   допомагає  програма    DOBRE, –   місцевий економічний розвиток.  2019 –й   рік   став роком  народження  двох кооперативів,  в які об’єдналися      бджолярі    і молочарі   громади.

Активні   представниці Миколаївської   ОТГ  пройшли навчання в 11-й  Академії жіночого лідерства, що проводиться у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»  за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку/USAID.   Написали проекти, виграли  їх  і реалізували в громаді. 

Проект Агентства США з міжнародного розвитку/USAID    «Підтримка аграрного  і сільського розвитку» реалізує   ПРОГРАМУ  МІСЦЕВОГО СИСТЕМНОГО РОЗВИТКУ,   до якої   ми залучилися.  Вона   додала   можливостей    розвивати   громаду   за допомогою   новітніх  гео інформаційних систем.  Наші землевпорядники   за цією Програмою пройшли навчання і готові до наступного етапу – створення землевпорядної документації.  

Партнерство з Програмою   U-LEAD з Європою    удосконалює   надання адміністративних послуг в громаді.

Інтеграція в  українську і міжнародну спільноту   – вимога часу. 

Задля підтримки  та спільних дій   ми стали   партнерами  «Асоціації сільських, селищних рад та ОТГ»,  «Асоціації міст України» та  Асоціації  органів   місцевого  самоврядування «Асоціація  ОТГ».

В рамках Програми соціального партнерства ДТЕК    для  Конкурсу міні-грантів  „Громада своїми руками‟   цього року в Миколаївській ОТГ 21 ініціативна група розробила свої проекти. Для нашої громади був ініційований  окремий конкурс у якості пілотного проекту. Організувала  його проведення Миколаївська сільрада, ініціатива та фінансова підтримка – компанія ДТЕК, адміністратор – Павлоградська   Агенція місцевого розвитку.  Маємо 6 проектів-переможців.  Фонд конкурсу від ДТЕК склав близько  440 тисяч гривень,  а всього  ініціативні   групи  залучили інвестицій  майже   півмільйона  гривень.

У червня   2019 року відбувся традиційний кінофестиваль   “Відкрита ніч. Дубль 22”. 

 Основним майданчиком фестивалю був Арт-причал у Києві, а паралельні покази та трансляції пройшли більше ніж у 100 локаціях по Україні та за кордоном.  Одна з них  розмістилася   у Центральному  парку  села Миколаївка.

Загалом , інвестицій залучено в громаду  близько  5 млн. гривень, не враховуючи  навчання, тренінги,  поїздки по обміну досвідом.

Так   натхненно і активно жила   Миколаївська громада  на протязі року. А   побажати  собі   напередодні  казкових  Новорічних свят  вона може тільки одне – бути разом.

Поділитись:

Попередня стаття:

Наступна стаття: