ДИТЯЧИЙ СПОРТ – ПРОТИ ВІЙНИ
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/photo_2024-01-09_15-36-20.jpg)
В області стартував проєкт «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». Це спортивні змагання, які стануть щорічними.
Учасники боротимуться за перемогу у п’яти дисциплінах: черлідинг, футзал, баскетбол, спортивне орієнтування, волейбол. 780 навчальних закладів Дніпропетровщини вже зголосилися приєднатися до першості.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/rssimg-e47dab137a877e91782d0897bb4c3a08-1110x839.jpeg)
«Ці змагання – можливість покращити фізичну форму, проявити лідерство, знайти нових друзів. Головне – відволіктися від війни, – впевнений голова ДніпроОВА Сергій Лисак. – Ми анонсували їх наприкінці 2023-го. І 780 навчальних закладів області вже приєдналися. Це майже всі, крім тих, які знаходяться в зоні бойових дій».
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/342655645_6136551223071176_686760022375420391_n-1110x740.jpg)
Спершу діти сформують збірні шкіл з кожного виду спорту. Далі – змагатимуться на рівні громад, районів, області. У фіналі зійдуться кращі з різних куточків країни – 20-ти регіонів та Києва.
«Ми вже створили оргкомітет. Він працюватиме в координації з правоохоронцями, іншими службами. Вони подбають про безпеку дітей», – додає очільник ДніпроОВА.
Амбасадорами проєкту в регіоні стали зіркові спортсмени – Ярослава Магучіх, Анастасія Коженкова, Богдан Нікішин, Діна Міфтахутдінова.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/https___s3.eu-central-1.amazonaws.com_media.my_.ua_feed_24_c89bff9c37746b00c1ed667a2d69b643.jpg)
«Дуже важливо розвивати спорт, бути всім разом. Я закликаю керівників шкіл, батьків, учнів активно брати участь в проєкті. Це буде весело, спортивно, емоційно», – зазначив чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин.
![](https://zorya.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/123126353_1647571532090374_1141304710188482634_n-1110x740.jpg)
«Приєднуйтеся до змагань. Спорт – це здоров’я, краса, успіх. Тільки вперед», – наголосила срібна призерка Олімпіади з академічного веслування, тренерка Діна Міфтахутдінова.
До першості, за попередніми підрахунками, залучать близько 8 тисяч дітей Дніпропетровщини. А загалом по Україні – майже 300 тисяч хлопців і дівчат. Планують, що це буде наймасштабніший шкільний спортивний рух.
Реєстрація команд ще триває. Дедлайн – 1 лютого.
Валерій ЗОБЕНКО