«АФГАНІСТАН – ЦЕ ІСТОРІЯ, ЯКУ НЕ ПЕРЕКРЕСЛИТИ»

  17.02.2021 00:06   -
Суспільство

У 32-гу річницю виведення військ з Афганістану представники партії «Опозиційна платформа – За життя» привітали ветеранів-афганців та вшанували пам’ять тих, хто не вернувся додому

За 10 років через афганське пекло пройшли більше півмільйона військовослужбовців, понад 15 тисяч з них загинули. Тому 15 лютого 1989 року, коли завершилося виведення військ з Афганістану, – це не день перемоги і не дата відступу, це тисячі врятованих життів.

Майже 12 тисяч ветеранів Афганістану проживають на Дніпропетровщині, серед них чимало й партійців «Опозиційної платформи – За життя».

Мешканця села Хащеве Віктора Івановича Турченка призвали до армії в 19 років. Він був направлений на заставу, в прикордонні війська, які контролювали 100-кілометрову зону уздовж кордону з Афганістаном. Кілька разів у складі мотома-невреної групи брав участь у спецопераці-ях в Афганістані.

«Ми були рядовими солдатами, сержантами, які несли службу і не вважали себе героями. Розповідати про наші подвиги не дуже хочеться, більш того – ми давали підписку про нерозголошення таємниці. Служили в складних кліматичних умовах. Температура повітря доходила до +60 градусів у тіні. Навколо пустеля і суцільний пісок», – згадує воїн-афганець.

За заслуги перед Вітчизною він нагороджений нагрудним знаком «Відмінник прикордонних військ другого ступеня» і Почесною грамотою Верховної Ради СРСР.

«Про День воїнів-інтернаціоналістів потрібно нагадувати молодому поколінню. Якою б не була ця війна, але там гинули наші хлопці», – впевнений Віктор Іванович.

Зараз 59-річний Віктор Турченко – депутат Губиниської селищної ради, представляє партію «Опозиційна платформа – За життя» та завідує комунальним господарством 26 сіл, що входять до Губиниської ОТГ Новомосковського району.
З5 років тому повернувся додому з афганської війни Станіслав Володимирович Мажара. Він 19 місяців прослужив у спецназі та головному розвідуправлінні в Афганістані.

«Нашим завданням було знищення бандформувань і караванів, які рухалися з Пакистану. Таких батальйонів, де я служив, налічувалося всього 8. Ми знали, на що йдемо і яку роботу виконували. Низько вклоняємося офіцерам, що воювали з нами пліч-о-пліч. Це були справжні професіонали», – розповідає ветеран.

Зараз він – депутат фракції ОПЗЖ в Павлоградській міськраді, заступник голови громадської організації «Спілка воїнів-ін-тернаціоналістів», керує школою № 19 в Павлограді.

Про події в Афганістані Станіслав Мажара не розповідає, проте співає на міському фестивалі афганської, героїко-патріотич-ної пісні. У цьому році фестиваль проходив під патронатом міського голови Анатолія Вершини і за сприяння депутата фракції «Опозиційна платформа – За життя» в Дніпропетровській облраді Артура Мартовиць-кого. Приїздили гості з Жовтих Вод, Дніпра, Павлограда, Синельникового, Тернівки.

Крім того, багато заходів до Дня вшанування воїнів-інтернаціоналістів партійці провели в 20 громадах Дніпропетровщини.

«По всій області наші однопартійці вшановували ветеранів Афганістану, віддали данину поваги їх мужності й стійкості. Разом вшанували пам’ять тих, хто не повернувся додому і залишився в пам’яті близьких вічно молодим», – розповів голова Дніпропетровської обласної парторга-нізації ОПЗЖ Геннадій Гуфман.

Він зазначив, що зараз ветерани-афганці потребують особливого ставлення до свого здоров’я і, на жаль, часто змушені боротися за свої права. Представники «Опозиційної платформи – За життя» вважають своїм обов’язком допомогти їм у цьому, бути поруч, докласти всіх зусиль, аби люди, які своїм здоров’ям заслужили це, отримали достатньо уваги і допомогу від держави.

Анна АНДРЕЄВА

Поділитись:

Попередня стаття: