Звіт за результатами публічних консультацій щодо конституційних змін в частині децентралізації враховує програмні тези партії «Пропозиція» – член політради Іван Фурсенко

  01.12.2021 12:41   -
Новини

Парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування оприлюднив спільне комюніке і текст змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Завершено півторарічний цикл позапарламентських публічних консультацій за участі представників органів місцевого самоврядування та їхніх всеукраїнських асоціацій.

Проєкт суттєво відрізняється від законопроєкту № 2598 щодо змін до Конституції України в частині децентралізації (грудень 2019), який був критично сприйнятий представниками місцевого самоврядування і став відправною точкою для публічних консультацій. Він багато в чому реалізує положення та принципи Європейської хартії місцевого самоврядування та остаточно закріплює реформу децентралізації. А також враховує програмні тези партії «Пропозиція», заявив член політради Іван Фурсенко.

«Мова йде про субсидіарність – чіткий розподіл повноважень між прямою демократією громадян, місцевим самоврядуванням та державною владою. Ми, пропозиціонери. вважаємо, що це має бути передбачено у Муніципальному кодексі, на ухваленні якого наполягаємо з моменту створення партії «Пропозиція». У звіті також, на мій погляд, гарно прописана нова редакція статті 143 про права та повноваження місцевого самоврядування, де передбачені, зокрема, місцеві референдуми і повний контроль громад над комунальними підприємствами, установами та організаціями. Водночас партія «Пропозиція» наполягає на впровадженні в Україні двопалатного парламенту, аби в умовах пропорційної системи виборів регіональні еліти не втратили можливість політичного представлення своїх інтересів на всеукраїнському рівні. Наші партійці неодноразово наголошували, що це має стати елементом захисту інтересів кожного Українця з будь-якого куточка нашої держави і частиною політичної рівноваги для країни», – резюмував Іван Фурсенко.

Після обговорення опублікованого звуту у Верховній Раді результати спрямують до Конституційної комісії з питань реформи при Президентові України, де буде сформовано кінцевий варіант тексту. Саме його і пропонуватимуть Президенту для внесення до Верховної Ради.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись:

Попередня стаття: