Жителі області можуть безкоштовно обстежитись на меланому

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи Жителі області можуть безкоштовно обстежитись на меланому отключены

Меланома – виліковна, якщо її вчасно діагностувати. Безкоштовний медогляд на наявність недуги можуть пройти мешканці Дніпропетровщини. Де приймають пацієнтів, – розповіли в облдержадміністрації.

– Протягом десяти років в Україні проводять безкоштовні медогляди на меланому – онкологічне захворювання шкіри. Завдяки вчасній діагностиці смертність від цієї недуги серед українців скоротилася на 15%. Цьогоріч разом із усім світом Дніпропетровщина вкотре приєдналась до традиції медоглядів, – розповів експерт із дерматовенерології департаменту охорони здоров’я ОДА Аркадій Франкенберг.
Пройти безкоштовну дерматоскопію можна в шкірно-венерологічних диспансерах Дніпра та Кривого Рогу. У Дніпрі – за адресою: вул. Байкальська, 9А. У Кривому Розі – по вул. Володимира Великого, 25.
Пацієнтів без направлення чекають до 17 травня з 8:00 до 18:00. Приходити можуть дорослі та діти. Попередньо записуватися на прийом не потрібно.
– Профілактичні обстеження варто проходити хоча б раз на рік. Це допоможе вчасно виявити меланому та розпочати лікування. Адже на ранніх стадіях недуга виліковна. Обов’язково мають прийти на огляд люди, які помітили на шкірі підозрілі елементи: родимка змінила розмір, забарвлення, почала лущитися чи мокнути, – уточнив Аркадій Франкенберг.
Меланому виявляють набагато рідше, ніж інші форми раку шкіри. Однак вона найнебезпечніша – швидко дає метастази. У групі ризику – люди зі світлою шкірою, блакитними очима, рудим чи білявим волоссям, любителі засмагати. Уважними мають бути й ті, чиї рідні хворіли на рак.
Щоб запобігти розвитку меланоми, слід уникати тривалого перебування на сонці. Необхідно носити закритий одяг, користуватися спеціальними засобами для захисту від випромінювання, відмовитися від солярію.

Поделиться: