За тиждень на кір захворіли 82 мешканця області

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи За тиждень на кір захворіли 82 мешканця області отключены

Протягом останнього тижня на кір занедужали 82 мешканці Дніпропетровщини. Більшість – дорослі. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.
– Епідемії кору в області немає, однак за тиждень зафіксували чотири спалахи хвороби – у Покрові, Першотравенську, Дніпрі та Нікопольському районі, – розповіла завідувач відділення обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров`я України Олена Кузьменко.
Загалом із початку 2019 року на кір захворіли 545 жителів області. Серед них – 234 дитини. Більшість не мали щеплень від недуги.
– Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації. Для дітей вакцини безкоштовні. Безоплатно їх також можуть отримати нещеплені дорослі до 30 років, – нагадала Олена Кузьменко.
Нагадаємо, кір – інфекційна недуга, що передається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми – висока температура, кашель, нежить, запалення слизової оболонки очей, блювота, висипи. Кір може викликати серйозні ускладнення: пневмонію, вушну інфекцію, енцефаліт.

Поделиться: