У 2019-му на Дніпропетровщині сталося майже 6 тисяч ДТП
Майже 6 тисяч аварій сталося на автошляхах Дніпропетровської області у 2019-му. Їх кількість порівняно з минулим роком зросла, наголосили на нараді щодо безпеки дорожнього руху у ДніпроОДА.
Під час зустрічі представники обласної влади, громад, правоохоронних органів радилися, як підвищити рівень свідомості водіїв та скоротити кількість ДТП.
– Часто ДТП ділять життя людей на «до» та «після». Ламаються долі, гинуть люди. При цьому зберегти здоров’я чи життя нерідко може дрібниця: пристебнутий ремінь безпеки, трохи знижена швидкість, виконання елементарних правил дорожнього руху. З цією істиною маємо достукатися до розуму наших людей, – наголосив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Юрченко.
За словами начальника управління ГУНП у Дніпропетровській області Максима Очеретяного, у 2019 році поліцейські затримали понад 9 тисяч п’яних водіїв. Це більше, ніж за весь попередній рік. Збільшилася й кількість тих, хто не користується ременями безпеки. Цьогоріч на таких водіїв склали 26 тисяч протоколів.
– Статистика говорить сама за себе. Це не просто цифри, а ставлення водіїв до безпеки руху. Люди свідомо перевищують швидкість, не користуються ременями безпеки, вживають алкоголь. Все це призводить до ДТП, – зазначив Максим Очеретяний.
Позитивним досвідом боротьби із несумлінними водіями та пішоходами поділилося громадське формування «Лідер Д». Дієвою виявилася соціальна реклама, розповіла голова організації Аліда Мансурова.
– Ми зняли відеоролик, герої якого – реальні постраждалі в страшних ДТП. І розробили борди із закликами: не пий, відпочинь, зменш швидкість, пристебнись, відірвися від телефону, – розповіла Аліда Мансурова. – Проект дав результат. За чотири місяці смертність в ДТП на території області знизилася на 9-11 відсотків. Зараз збираємося запустити нову хвилю цієї реклами.
До наради у ДніпроОДА приєдналися представники обласної влади, Нацполіції, громадських організацій, міст, районів та ОТГ області. Мета зустрічі – скоординувати правоохоронні органи та місцеві органи влади, громадськість, аби разом працювати над підвищенням безпеки дорожнього руху.