З початку року жителям області виписали вже 112 тисяч рецептів на «доступні ліки»

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи З початку року жителям області виписали вже 112 тисяч рецептів на «доступні ліки» отключены

У 2019 році мешканцям Дніпропетровщини лікарі виписали вже понад 112 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки». Йдеться про препарати, які можна отримати безоплатно або з істотною знижкою. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

– Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності населення та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. Зокрема, у переліку «доступних» – 261 препарат. Вони – у більш ніж півтисячі аптек області, – зазначили в департаменті.
Щоб отримати безоплатні препарати, треба звернутися до лікаря за рецептом. Потім завітати з ним до аптеки з наліпкою «Доступні ліки».
Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці, яка підписала договір з місцевим медзакладом і долучилася до програми.
Якщо безкоштовні ліки закінчилися, пацієнт може зачекати, звернутися до іншої аптеки або обрати іншу торгову марку й доплатити.
Повний список безоплатних препаратів можна знайти за посиланням: http://moz.gov.ua/article/news/dostupni-liki-vidteper-u-programi-59-bezoplatnih-preparativ-. Вартість ліків компенсує держава. У програмі беруть участь препарати, які містять лише одну діючу речовину.
Більше інформації – за телефонами «гарячої лінії» – 0 800 50 72 50 або 1545. Дзвінки приймають цілодобово.
Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» працює в Україні з квітня 2017 року.

Поделиться: