«Ворів у законі» Умку та Лашу Свана судитимуть за «сходки»

  21.08.2023 19:12   -
Новини

В Україні «ворів у законі» на прізвиська «Умка» та «Лаша Сван» судитимуть за організацію злочинних зібрань (сходок) кримінальних елементів.

Про це розповіли в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України

Обвинувальний акт стосовно суб’єктів підвищеного злочинного впливу скеровано до суду, їм загрожує в’язниця.

«Умка» був коронований у 2014 році, а «Лаша Сван» – «вор в законі» з 1995-го, вони здобули свої «звання» від топ-представників російського кримінального світу.

У травні 2021 року поліція затримала двох найвпливовіших в Україні «ворів у законі»: «Умку» та «Лашу Свана». Оперативники понад рік документували докази поширення злочинного впливу «ворів в законі». У них вилучили понад 3,2 млн доларів США злочинного «общака».

27 грудня 2022 року Нацполіція повідомила, що «Умка» і «Лаша Сван», перебуваючи у статусі підозрюваних у справі щодо поширення злочинного впливу, для вирішення конфліктів та координації кримінальної діяльності у період з 14.12.2020 до 19.03.2021 організували та взяли участь у трьох злочинних зібраннях на території України. Їх затримали, їм повідомили про підозру за організацію та участь у злочинному зібранні.

Відомо, що на «сходках» фігуранти прийняли рішення про виділення фінансової допомоги з так званого «злодійського общака» на «святкові потреби» криміналітету та «ворів в законі», які знаходяться у місцях позбавлення волі. Також наділили ширшими «повноваженнями» лідера організованої злочинної групи – збір коштів, одержаних злочинним шляхом на території Одеси.

Слідчі вже закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні.

За погодженням з Офісом генерального прокурора обвинувальний акт стосовно двох осіб, які перебувають у статусі «вора в законі», скеровано до суду.

«Умка» та «Лаша Сван» обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченому ч. 1 ст. 255-2 (Організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7-ми до 12-ти років із конфіскацією майна.

Поділитись: