Відпочинок на морі в Україні 2022: названо обстановку на окупованих курортах

  12.07.2022 18:09   -
Новини

У перші тижні війни із російськими загарбниками під окупацію потрапила практично вся Херсонська та частина Запорізької області. Це негативно вплинуло на економіку регіонів. Насамперед постраждала туристична галузь, а саме – пляжний туризм. Яка зараз ситуація на окупованій території Херсонщини, пише Харків.Інфо.

На курортах Херсонщини малолюдно та небезпечно

На жаль, усі популярні курортні містечка та селища Херсонської області зараз перебувають під тимчасовою окупацією росіян. Тому курортний сезон у регіоні у 2022 році за фактом не розпочався і вже не розпочнеться. Проте не всіх це зупиняє.

Абсолютна більшість великих готелів, пансіонатів та баз відпочинку Генічеська та інших курортів Арабатської Стрілки, а також Скадовська, Лазурного та Залізного порту не працює. Не працюють і розважальні заклади, такі як аквапарк та дельфінарій. Не працює і єдина в регіоні водолікарня «Гаряче Джерело».

Міні-готелі та гостьові будинки теж, в основному, порожні.

Лише трохи краща ситуація з довгостроковою орендою курортного житла. І лише тому, що воно затребуване переселенцями із зруйнованих окупантами міст. А ось ціни на оренду дуже відрізняються від довоєнних і найчастіше формуються за принципом «хто скільки дасть».

У результаті номер з кухнею і повним набором зручностей можна зняти від 4000-5000 гривень за місяць.

Екскурсійні програми в окупації виявилися повністю не затребуваними. Так, острів Джарилгач став повноцінно безлюдним. При тому, що в довоєнний час, незважаючи на статус «безлюдного», цей острів був одним із найпопулярніших екскурсійних центрів. Така сама ситуація і з екскурсіями на острів Бірючий.

Проект «Соляна дорога», який багато років створювався для розвитку туризму в неприморських районах Херсонської області, зараз перебуває у занедбаності. Одна з ключових локацій, виноробня «Шато князя Трубецького», постраждала від ворожого обстрілу. Нині окупанти зробили із старовинної садиби казарму.

«Частково зламано обладнання лабораторії, майно ресторану та магазину. Виробнича частина виноробні залишається неушкодженою. Доступ до виноградників замінований, тому ми не маємо можливості проводити сільськогосподарські роботи, такі як підрізування лози тощо», – повідомили на сторінці Prince Trubetskoi Winery у Фейсбуці.

Не працюють також коньячний завод “Таврія” та знаменитий парк-заповідник “Асканія-Нова“. І це лише мала частина того, що зараз перестало функціонувати через окупацію.

Продукти, транспорт та зв’язок

Частину продуктів за залишковим принципом (тобто те, що виявилося не затребуваним), окупанти завозять на Херсонщину з Криму.

Неякісна російська їжа надходить у продаж за завищеними цінами. Є на прилавках і товари місцевих виробників, наприклад, овочі, фрукти, риба, м’ясо тощо. Ціни на них значно нижчі, ніж на пластмасову їжу з росії. Але доступність поступово знижується через зупинення виробництв та припинення бізнес-діяльності.

З транспортом справи не кращі. У середині червня відновилися міжміські автобусні перевезення лише у межах окупованих територій України.

Також на початку червня російські загарбники відключили окуповані території Херсонської та Запорізької областей від українського мобільного зв’язку та інтернету. Щоправда, через деякий час з’явився російський інтернет. Однак його функціонування нормальним не можна назвати. Зв’язок з’являється у певний час, при цьому окупаційна влада періодично намагається заблокувати роботу VPN і месенджерів. На щастя, зробити в них це поки що не вдалося.

Єдина можливість мати на окупованій території український номер — це скористатися українською IP-телефонією, яку надають компанії «Лайфселл» та «Інтертелеком».

Туризм в Одеській та Миколаївській областях все ще можливий

В Одесі, незважаючи на відсутність курортного сезону, працюють практично всі кафе та ресторани міста. У місті відкрито обидва аквапарки — «Гавайї» та «Одеса», а також нічні клуби в Аркадії — «Ітака», «Ібіца» та Red Line.

У регіоні досить багато приїжджих. Але більшість із них бігли сюди від війни. Тому мало хто має можливість дозволити собі такий відпочинок.

Як підсумок, найбезрозсудніші лізуть у море через огорожі. Однак такі дії загрожують зустріччю з поліцією та штрафами. Не говорячи вже про підрив на мінах.

Найхитріші їдуть на дикі пляжі Фонтанки та Грибівки. Але такий відпочинок може закінчитися трагічно.

Нагадаємо, що 11 червня на пляжі у Грибівці в морі підірвався відпочивальник.

«На одному з пляжів Одещини чоловік вибухнув на невідомому предметі. Сім’я попри заборону прийшла відпочивати на узбережжя. Поки мати з сином розкладали речі, батько вирішив поміряти глибину та температуру води. За кілька хвилин у воді пролунав вибух, чоловік отримав поранення несумісні з життям», – повідомив радник начальника Одеської ОВА Сергій Братчук.

Водночас у Чорноморську, наприклад, цього літа не все так катастрофічно. У місті знову багато дачників, які мешкають у будиночках, збудованих на місці човнових гаражів прямо на березі моря – так званих «куренях». Очевидно, що здебільшого збудовані вони без дотримання будівельних норм. Також тут багато підземних вод. Так що зсуви дуже часто змітають «курені» цілими вулицями. Людей, які купують нерухомість у зсувних зонах, важко чимось налякати. Тому нинішня війна не перешкода для чорноморського дачника, який хоче провести літо біля моря.

У курортних селищах Катранка і Росєйка влада вжила ще радикальніших заходів щодо боротьби з несанкціонованим відпочинком.

«Заборона прогулянок пляжами діє давно, але декого це не зупиняє. Тому діяти довелося кардинально: усі містки, які ведуть до пляжів, розібрали, доступ до узбережжя повністю обмежений», – заявив голова Лиманської громади Василь Резніченко.

На Миколаївщині йдуть постійні бої із загарбниками. Міста ледь не цілодобово обстрілюються. За повідомленням ОК «Південь», 21 червня у Коблеві хвилями до берега принесло морську міну.

«На відстані близько 50 метрів вона безконтрольно здетонувала. На щастя, саме через відсутність людей на пляжі та прибережних водах ніхто не постраждав», – розповіли в ОК «Південь».

Як результат, у 2022 році літній відпочинок в Україні можливий. Проте здебільшого без доступу до моря. Бо це небезпечно для життя.

Цього року дуже актуальним став відпочинок на Закарпатті. З кожним днем ​​бажаючих вирушити в гори стає дедалі більше. Хоча ціни на тури значно вищі за довоєнні.

Поділитись:

Наступна стаття: