Від Шахедів – прожектори та звук: Дніпро готується розумно захищатися, — Геннадій Корбан

  15.11.2022 10:54   -
Новини

Голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан прокоментував можливість оборони проти іранських дронів, які запускають росіяни проти нашої країни. Про це він розповів на телеканалі ДніпроTV.

– Тиждень тому Ви говорили на Інформобороні, що ведуться пошуки технологій для захисту Дніпра від «шахедів», чи є якісь зрушення на сьогодні у цьому напрямку?

– Є. Наразі ППО тестує дві системи. Одна система – це ізраїльська система. Ми зв’язалися з ізраїльською компанією, яка запропонувала систему раннього виявлення та збиття цих «шахедів», і зараз ППО тестує цю систему. Плюс система, яку ми практично закупили. Це система звукового виявлення заздалегідь, тобто по периметру міста на високих точках розставляються такі пристрої, які імітують мікрофон, і вони заздалегідь знімають звук, який рухається у напрямку до міста. Звук цей характерний, він досить чутний, і тому, якщо посилити за допомогою мікрофона цей звук, можна заздалегідь виявити наближення цих дронів до міста. Тому ця система вже встановлюється.
Крім того, зараз навіть такі примітивні речі, якщо ви пам’ятаєте, в період Другої світової війни використовувалися прожектори вночі для виявлення літаків. Тоді вони літали низько. Зараз на цих висотах, мабуть, літають дрони. Тому зараз ми закуповуємо прожектори та домовляємося із системою протиповітряної оборони про те, щоб їх розставити у різних місцях, де вони вкажуть, та зв’язати їх у єдину систему, щоб у разі наближення дронів вночі, коли люди сплять, могли включатися прожектора, і щоб це робилося автоматично, не в якомусь там ручному режимі, а щоб систему можна було регулювати автоматично, як відеокамеру, так само щоб можна було де дистанційно крутити цими прожекторами і виявляти в нічному небі дрони, що летять.
Тому все це робиться, усім цим ми займаємося, повірте, щодня, і проводяться наради, і працюють фахівці, і сперечаються один з одним, і випробовують якісь речі. Тому сподіваюся, що це дасть результат, і люди відчують полегшення.