В Обухівці відкрили найкращий дитсадок в Україні

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи В Обухівці відкрили найкращий дитсадок в Україні отключены

В Обухівці Дніпропетровської області «з нуля» збудували надсучасний дитячий садочок. Для України заклад унікальний – він енергоефективний, має оригінальну архітектуру, сучасний дизайн, меблі та все необхідне для гармонійного розвитку дітей.

Обухівський садочок звели на місці пустиря всього за рік. Проект за шведським зразком розробив дніпровський архітектор. У садочку – величезні вікна – від полу до стелі. Це забезпечує «зв’язок» інтер’єру з ландшафтом.
-Це міф, що будівля із великими вікнами не може бути теплою та енергоефективною. Таку архітектуру мають навіть будинки у країнах із більш «суворим», ніж наш, кліматом – у Швеції, Данії, Норвегії, – пояснив головний архітектор Обухівського дитсадка Олексій Валентіров. – Головне – правильно спланувати споруду. Фасад садочка в Обухівці виходить на південь, а над вікнами є спеціальні навіси. Влітку, коли сонце «високе», будівля не перегрівається. Та навпаки – «низьке» зимове сонце додатково нагріває приміщення. Це перший дитсадок України, збудований за такою технологією.
Використали під час будівництва закладу й інші енергоефективні технології. На даху будівлі – сонячні батареї, поряд – власна альтернативна котельня.
– У нас велике селище. Дітей дуже багато, а садочка не було жодного. Одні мами возили малечу аж до Дніпра, інші змушені були сидіти із дітьми вдома. Тож нині радіємо всією громадою, – поділилася Любов Гладка – директор НВК №2, частиною якого став новий дитсадок. – У садочку – великий простір для розвитку дітей. У майбутньому плануємо відкрити тут гуртки з Петриківського розпису, англійської, танців
Для кожної із шести груп обладнали власну спальню та ігрову. Створили для дітей і музичну та спортивну зали. На подвір’ї – павільйони від сонця та великий дитячий майданчик.
Садочок в Обухівці розрахований на 115 малюків.

Поделиться: