В області впроваджуватимуть освітній проєкт з розвитку емоційного інтелекту
Дніпропетровщина долучилася до всесвітнього освітнього проєкту з розвитку у школярів «м’яких навичок» SEE Learning. Експериментальні методики впроваджуватимуть у Солонянській опорній школі №1.
– Це дуже цікава та потрібна програма. Називаємо її «програмою розуму та серця». Вона спрямована на виховання у школярів доброти та співпереживання, уваги та турботи, а також у цілому на розвиток емоційного інтелекту. Адже у сучасному світі дитині недостатньо просто отримати набір знань. Треба розвивати так звані soft skills – «м’які навички», – розповіла координаторка проєкту, вчителька Солонянської опорної школи №1 Інна Пушко. – Діти мають засвоювати знання через розум, пропускати крізь серце і знаходити йому практичне застосування.
Вчителі працюватимуть із учнями 3-4 та 6-8 класів. Під час виховних годин та позакласного навчання будуть впроваджувати низку експериментальних методик – ігри та малюнки, методики самопізнання та «заземлення».
SEE Learning – програма соціально-емоційного та етичного навчання. Її створила команда американського університету Еморі за підтримки лауреата Нобелівської премії миру Далай-лами XIV.
У 2019-му програма стартувала в Україні. Її впроваджуватимуть у 26 школах з різних регіонів країни. Проєкт розрахований на 5 років – до 2024-го.
Більше про програму – на сайті: https://mon.gov.ua/ua/news/do-2024-roku-v-26-ukrayinskih-shkolah-pilotuvatimut-proyekt-z-rozvitku-myakih-navichok-nakaz-mon.