В області від грипу вакцинували 5 тисяч людей із груп ризику

  22.11.2018 17:33   -
Новини

Триває сезон щеплення від грипу, адже вакцинація – найкращий спосіб захиститися від його ускладнень. В області – понад 28 тисяч людей із різних груп ризику, яким рекомендовано вакцинуватися. Це хворі на хронічні недуги, вагітні, працівники начальних закладів та сфери обслуговування, медики.

З початку нинішнього сезону вже пройшли щеплення близько 5 тисяч таких людей. Про це розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.
За словами спеціалістів, у групі ризику – вагітні, а також ті, хто страждає на серцево-судинні та легеневі захворювання, діабет, ожиріння. Саме у них найімовірніші ускладнення від грипу.
Ті, хто контактує з великою кількістю людей, належать до професійної групи ризику. Це медики, викладачі, вихователі дитсадків, працівники сфери обслуговування, водії громадського транспорту.
– Щеплення для людей із груп ризику нині не обов’язкове. Але фахівці рекомендують це зробити. Ті, хто бажають вакцинуватися, мають звернутися до центру первинної меддопомоги. Приміром, у населених пунктах Криворізького району та Вільногірську щеплення пройшли вже всі, хто належить до груп ризику, – додали в департаменті.
Вакцинуватися від грипу можуть всі бажаючі. Як правильно провести щеплення, підкаже сімейний лікар. Зробити це можна у будь-якому віці, починаючи з 6 місяців.