В області створять єдиний реєстр зниклих безвісти бійців АТО

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи В області створять єдиний реєстр зниклих безвісти бійців АТО отключены

На Дніпропетровщині створять єдиний реєстр, куди вноситимуть інформацію про зниклих безвісти українських захисників. Наступний крок – соціальні виплати родинам військових, про місце перебування яких нічого не відомо. Про це стало відомо під час «круглого столу» у ДніпроОДА, за яким зібралися волонтери, представники міжнародних організацій, матері.

-Це тягар для матері, коли вона нічого не знає про місце знаходження своєї дитини. За п’ять років війни на Донбасі кожна з вас пройшла довгий шлях, стукала в усі можливі двері. Обласна влада підтримує вас. На Дніпропетровщині плануємо створити єдиний реєстр зниклих безвісти бійців. Якщо про долю захисників нічого достеменно невідомо, всі вони мають бути внесені до цього реєстру, – наголосив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.
Військовим, які зникли безвісти внаслідок збройного конфлікту або воєнних дій, надаються певні соціальні гарантії. Вони передбачені, зокрема, законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
– За законом має працювати комісія й координувати діяльність держорганів, уповноважених за облік і розшук зниклих безвісти в районі АТО. На ній – і ведення єдиного реєстру бійців. На жаль, ці положення закону не працюють, – побивається голова об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Ядвіга Лозинська.
Вона, як ніхто, знає про біль материнського серця. Адже сама щодня чекає на повернення сина, який безвісти щез під Іловайськом.
Загалом, за офіційними даними, на Дніпропетровщині обліковано 24 зниклих безвісти воїни й цивільні.
– Ці родини опинилися в непростому становищі. За чинним законодавством, отримати статус зниклого безвісти майже неможливо. Серед безлічі документів рідні мають надати свідоцтво про смерть. Однак це ніяк зробити, оскільки людина не вважається померлою. Змінити ситуацію можемо в межах області. Незабаром запрацює регіональна комісія, яка займатиметься обліком зниклих безвісти АТОвців. Родичам будемо присвоювати відповідний статус і надавати соціальну допомогу, – наголосила начальник управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка.
Особа набуває статусу «зниклої безвісти» з моменту подання заявником заяви про факт зникнення. Також підставою для цього є рішення суду. За людиною, яка пропала, зберігаються місце роботи та посада, а також середній заробіток.

Поделиться: