В обласному державному архіві відкрилась виставка до річниці Голодомору

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи В обласному державному архіві відкрилась виставка до річниці Голодомору отключены

У державному архіві Дніпропетровщини відкрилась виставка до 85-ї річниці Голодомору. В експозиції – понад 80 документів. Більшість з них тривалий час перебували під грифом «таємно». Переглянути експозицію можуть всі бажаючі. Вона діятиме протягом місяця.

Постанови, фотографії, заяви, свідчення, – усе це – на виставці державного архіву «Хлібозаготівлі та голод на Дніпропетровщині 1929-1933 рр.». Загалом – понад 80 документів. Щоб отримати ці архівні данні, спеціалісти держархіву опрацювали 18 000 справ
– Виставка створена для того, щоб ми постійно берегли пам’ять про жертв Голодомору в Україні, – підкреслила в. о. директора державного архіву Дніпропетровщини Ольга Шумейко. – Значна частина документів тривалий час знаходилася під грифом «таємно». Лише 1989 року архіви відкрили. З 2006 – розпочалася активна робота з вивчення цих справ.
Виставка охоплює період ще з 1928 року – тоді вже створювалися передумови для штучного голоду в Україні

– На Дніпропетровщині внаслідок Голодомору загинуло близько 700 тисяч людей. Але точної цифри ніхто ніколи не дізнається. Адже справжню причину смерті багатьох людей в ті часи просто приховували, – сказала провідний консультант відділу держархіву Дніпропетровщини Тетяна Зіньковська.
Таким чином тодішня влада придушувала спротиви, щоб остаточно підкорити народ своїй волі.
– Це страшно. Але ми маємо знати і пам’ятати. Велика вдячність людям, котрі створили виставку. Важливо говорити про це і робити висновки, – зазначила відвідувачка виставки Світлана Кучеренко.
Переглянути виставку можуть всі бажаючі. Вона експонується до 22 грудня за адресою: м. Дніпро, вул. М. Грушевського, 89. Державний архів Дніпропетровської області, 1 поверх. Час роботи архіву – з понеділка по п’ятницю, з 9 до 18 години.

Поделиться: