Уроки в музеї: чи подобається таке навчання школярам Дніпра?

  06.11.2023 12:48   -
Новини

Не за партами, а в музеї! Відтепер завдяки проекту «ВМУЗЕЇ: (не)дрібниці на уроці» школярі Дніпра відвідують уроки не тільки у стінах рідної школи, а й у культурних закладах. Тут викладають українську, історію, географію, мистецтво, аби діти повністю поринули у тему уроку.

Артем — дев’ятикласник. Сьогодні він разом зі своїм класом відвідує літературно-мистецький урок в Дніпровському художньому музеї. Під час уроку говорять про  творчість Марії Башкірцевої та Ольги Кобилянської.

 «Тут дуже багато гарних картин, очі розбігаються, не встигаю все розглянути. Дуже допомагає, тому що ти поринаєш у цю мальовничу естетику. Дуже гарно, мені подобається.» -каже Артем.

На жаль, оригінал картини Баршкірцевої вивезли на початку війни. Проте, діти не залишилися без можливості вивчати її творчість.

«Музей нам надав рекламні проспекти, зображення із закордонних гастролей, книги французькою мовою, англійською мовою, про її життя і творчість, про її перебування як в Україні, так і у Франції. Атмосфера надихає, а для самого навчання це закріплення, це асоціації.  Те, що проводилося в такому місці – запам’ятається 100%» – каже Дар’я Лобан, вчителька української мови та літератури НВК №65.

Вивчати минуле краще за допомогою  сучасних технологій,  –  визнають викладачі.

Музей Вадима Сідура. Тут для 10-го класу проводять урок мистецтва англійської мовою.

«Нам розповідають про Вадима Сідуру, який тут навчався, показують його роботи, що він робив, розповідають про його життя. Тут найцікавіше – те, що нам показують та розповідають, а за партами – ми просто сидимо і вчимо, що в підручнику написано», – ділиться враженнями Софія Зуморіна, десятикласниця.

Ідея  проекту виникла  минулого начального року. Долучитися хотіли 10 шкіл. А зараз — втричі більше. 

«Для того, щоб ніхто не міг вкрасти нашу історію, щоб оновилася наша освіта, щоб діти навчалися, щоб їм було цікаво на уроці. Тому виникла ідея об’єднати музейний та освітній простір.» – каже Лідія Яворенко, керівниця проекту «ВМУЗЕЇ», директорка ліцею №33.

Школярі задоволені змінами у форматі навчання та готові частіше відвідувати уроки на базі музеїв Дніпра.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: