Українські військові борються з виснаженням на фронті

  21.11.2023 12:42   -
Новини

Бої тривали понад 20 годин без перерви. У Луганській області в Серебрянському лісництві тривають важкі бої. Тут українські захисники протистоять ворогу вже тривалий час. Бійці 67-ї механізованої бригади зізнаються, вже відчувають втому від безперервнихбоїв, штурмів, евакуацій.

Двадцятишестирічний військовослужбовець з позивним «Історик» боронить країну поблизу окупованої Кремінної.

Після невпинних боїв проти російських окупантів виснажений військовий зміг на пару годин заснути. Його відпочинок був перерваний через чергову перестрілку.

«Перестрілка тривала понад 20 годин. Безперервні бої, штурми, евакуація, і знаєте, мені це вдалося. І нам усім це вдалося. Ми не дуже свіжі, і зараз нам потрібно знайти сили.» – каже захисник України

«Історик» служить у стрілецькому батальйоні 67-ї механізованої бригади. Боронить Україну на Луганщині. Майже вся область окупована.

Українські війська борються з виснаженням, оскільки війна затягується на другу зиму. Проте, мотивація залишається сильною.

«Такий період зараз війни —  війна характерів. Ми виснажені, вони виснажені. Але їх більше, і у них більше обладнання. Це складна частина. А також брак людей.» – каже «Захід», військовослужбовець 67-ї механізованої бригади 

Військові визнають — рф має набагато більшу по кількості армію, зброю та боєприпаси.

«Історик» каже, недооцінювати ворога не можна. Росіяни – це страшний, підступний та хитрий ворог.

«Вони  завдають нам чималих збитків. Ніколи не слід їх недооцінювати. Якщо вони будуть або вже забезпечені мільйоном снарядів, то це кардинально вплине на ситуацію щодо втрат. Чи змогли б вони просунутися з такою кількістю снарядів? Не впевнений, що аванс буде значним. Ми навчилися захищатися. І, як бачимо, захищати теж навчилися.» – каже він.

Згадуючи свій бойовий досвід, військові кажуть, що зараз їх чимось здивувати важко.

Навіть обстріли з різних видів озброєння і снаряди, які щохвилини випускають по позиціях бійців, — для оборонців звичні.

«Коли нас обстріляли з «Градів» під час АТО, це була подія, яку варто пам’ятати. Зараз навіть авіабомбою не здивуєшся – це буденна справа. На іншому напрямку нашу позицію атакували гелікоптери по 3-4 рази на день, і все-таки всі звикли.» – розповідає «Історик».

Не зважаючи на втому, оборонці продовжують утримувати свою ділянку та не збираються відступати.

За матеріалами ДніпроTV.

Поділитись: