Україні потрібен розумний протекціонізм і перегляд ввізних мит – секретар міськради Кропивницького О.Колюка

  11.06.2021 11:38   -
Новини

Депутат Олег Колюка, обраний до Кропивницької міськради від партії «Пропозиція» вважає, що для розвитку економіки потрібен не лише зважений протекціонізм, а й коригування нормативної бази, яка гальмує цей процес.

На думку, пропозиціонера, слід врахувати, що вітчизняний виробник не може ефективно конкурувати, наприклад, з Еквадором у виробництві бананів. І майже напевно у сегменті дешевого трикотажу навряд чи варто залучати значні ресурси, намагаючись «перемогти Китай». Адже це якраз один з тих випадків, коли дешевий імпорт цілком допустимий для вирішення соціальних питань. Проте для галузей, які можуть бути точками росту та драйверами розвитку, держава може та й мала б чимало зробити. І мова навіть не про те, що правила СОТ, інших союзів та зон вільної торгівлі не завжди справедливі.

«Йдеться передусім про абсурдні речі, які є в нормативній базі самої України, які давно варто було б скоригувати в інтересах національної економіки. Елементарний приклад – митний тариф, яким передбачено мито від 5% до 20% на ввезення виробничого обладнання, більша частина з видів якого не виробляється в Україні –  сучасні металообробні верстати, наприклад. Це ставить в нерівні умови вітчизняні наукоємні галузі з європейськими. Зокрема, в Кропивницькому на машинобудівних підприємствах задіяно кілька тисяч містян, вони є одними з найбільших у місті платників податків. Інвестуючи в технічне переоснащення підприємств в рази дорожчий кредитний ресурс, ніж у країнах-імпортерах аналогічної продукції, наші компанії втрачають додаткові мільйони на оплату ввізного мита на кожній одиниці обладнання», – констатував Олег Колюка.

За словами політика-пропозиціонера, на тлі постійних розмов про безперспективність сировинної економічної моделі та необхідність розвитку виробництва з високим рівнем доданої вартості промисловці роками буквально благають про перегляд митного тарифу. Та поки безрезультатно.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: