Удосконалювати децентралізацію треба зі змін виборчого законодавства – депутат-пропозиціонер Віктор Коломієць

  01.09.2021 13:00   -
Новини

Голова депутатської фракції політичної партії «Пропозиція» у Богуславській міській раді Віктор Коломієць під час засідання ПРОпозиціонери Клубу заявив про те, що несправедлива виборча система на останніх місцевих виборах в очах людей знівелювала здобутки децентралізації.   

За словами пропозиціонера, ідею «відкритих списків» було повністю дискредитовано. По факту ми отримали не відкриті списки, а ускладнену звичайну пропорційну систему. Виборець, який мав би обирати кандидатів, по факту обрав політичну силу. А мандати отримали передусім ті, хто мав прохідні місця у єдиному виборчому списку, який партія і склала.

«В Богуславі, приміром, депутатами від політичної сили діючого міського голови стали два кандидати, один з яких отримав підтримку 8, а інший – 17 виборців. І сталося це лише тому, що вони були на початку списку. Кандидати, які обійшли своїх однопартійців, подолавши так звану квоту, були швидше виключенням із правил. І відбулось це переважно через роботу “сіток” і підкуп виборців, які при низькій явці мають вирішальне значення. Тож можна довго переконувати в успішності децентралізації, але коли на етапі обрання нової влади законодавці зманіпулювали волевиявленням людей – довіри до реформи не буде. З цього витікають мої пропозиції для Верховної Ради: на майбутніх виборах варто впроваджувати реальні відкриті списки з рейтинговим рухом – хто набрав більше голосів, той і піднімається всередині списку», – наголосив депутат.

Окрім того, за його словами, для удосконалення реформи децентралізації необхідно змінювати законодавство, зокрема, щодо наповнення місцевих бюджетів. До прикладу, податок на доходи фізичних осіб чи принаймні його частина має сплачуватися на території того населеного пункту, де людина проживає і інфраструктурою якого користується. Необхідно також вирішити проблему реєстрації підприємств і зобов’язати їх сплачувати податки там, де вони здійснюють свою діяльність, зазначив депутат від “Пропозиції” Віктор Коломієць.

Маєте пропозиції?

Зустрічаємось кожного вівторка о 19.00 в голосовому чаті нашого Телеграм-каналу: https://t.me/propositioner

Та щочетверга о 19.00 в соцмережі Clubhouse: https://www.joinclubhouse.com/club/club-proпозиціонери

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі найважливіших новин: t.me/proposicia

Поділитись: