Перші учасники проєкту «Нова українська школа» перейшли до 5-го класу

  01.09.2021 13:00   -
Новини

Учні з Дніпропетровщини, які першими почали навчатися за програмою «Нова українська школа», вже п’ятикласники. Експеримент перейшов на новий етап. У дітей побільшає предметів та вони продовжуватимуть вчитися за методиками НУШ. Про це повідомили у Дніпропетровській ОДА. 

«У перших учнів пілотного проєкту НУШ позаду навчання у  початковій школі. Учні та вчителі отримали цікавий досвід. Тепер втілюватимуть його далі, – зазначила начальниця управління департаменту освіти і науки ДніпроОДА Валентина Середня. – Це прогресивний та сучасний підхід до системи освіти. Коли діти вибудовують з педагогом дружні партнерські відносини». 

«Нова українська школа» стартувала 2017-го. Спочатку як пілотний проєкт. У кожній області обрали по 4 опорні навчальні заклади, в яких вирішили запроваджувати інноваційні підходи.

На Дніпропетровщині – в Солонянській територіальній громаді, Павлограді, Дніпрі, Кам’янському.

Нині завершився перший етап експерименту. Колишні «першачки-нушенята» 1 вересня пішли у 5-й клас. Загалом понад 200 учнів.

У Солонянській опорній школі два п’яті класи продовжать навчання за програмами НУШ.

«Ми стали першопрохідцями. Було важко, але цікаво. Результат вартий витрачених зусиль. Діти демонструють високий рівень знань, всебічно розвинені», – сказав директор Солонянської опорної школи Володимир Сергієнко. 

Володимир Сергієнко додав, що вчителі-предметники та майбутні класні керівники пройшли додаткове навчання. На уроках будуть використовувати нові методики викладання.

З початкової школи перейде практика «ранкових зустрічей». Це коли класний керівник та учні збираються на подвір’ї або в коридорі. Спілкуються, діляться новинами і разом йдуть до класу. Продовжать влаштовувати фізкультхвилинки та використовувати конструктори Лего.

Працюватимуть з інтерактивними комплексами – мультимедійними дошками,  нетбуками та планшетами.

«Допомагаємо дітям пізнавати світ не лише з підручників. Навчаємо використовувати в житті  отримані навички. Предмети інтегровані. Наприклад, учням 5 класу викладатимуть курс природничих наук. Там поєднані фізика, хімія, біологія», – додала директорка Кам’янської гімназії №39 Сніжана Занєгіна. 

Стане більше дискусій, самостійної роботи. Парти не завжди розставлятимуть чітко за рядами. Діти сидітимуть групами або великою командою – обличчям одне до одного. Більше комунікуватимуть.

Поділитись: