У селі Широківського району скоро відкриється нова амбулаторія

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У селі Широківського району скоро відкриється нова амбулаторія отключены

У центрі села Шестірня Широківського району на фініші будівництво сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Вона на місці вбогого медзакладу ще 1914 року спорудження. Мешканці радіють змінам. Кажуть, тепер не доведеться їздити за меддопомогою до райцентру чи в місто – вона тепер буде поруч.

– За планом, у регіоні має з’явитися 18 сучасних амбулаторій. У закладах надаватимуть первинну допомогу нової якості. Наразі в області відкрилися вже чотири установи нового формату. На черзі ще одна – у Широківському районі, – зазначили у прес-службі Дніпропетровської ОДА.
Стан справ у медицині в селі Шестірня, без перебільшення, був плачевний. Приміщення амбулаторії мало сумний вигляд. Воно й не дивно, адже його звели ще в 1914 році. За словами місцевих, будівля розсипалася, обігрівалися дровами та вугіллям, воду носили з колодязя, а вбиральня знаходилася но вулиці.
– Ну можете собі уявити – 1914 рік. Будівля розвалювалася, розходилася в різні боки. Як не намагалися її зберегти – все марно. Умови були жах, – розказала в.о. старости Шестірнянського старостинського округу Наталія Слюзко. – Коли почали будувати нову амбулаторію, люди спочатку не вірили. Аж тут раптом за лічені місяці таке гарне приміщення, і всередині краса.
На відкриття чекають понад 2 тисячі мешканців Шестірні та сусідніх сіл Широківського району.
– Ми хоч і в селі мешкаємо, але теж хочемо отримувати якісні медичні послуги. Хочеться прийти в амбулаторію, а тут зручно і красиво, доступні всі види першої допомоги. Сподіваємося, найближчим часом все це матимемо. Більше не доведеться їздити в Широке чи Кривий Ріг, аби здати загальний аналіз крові, – сказала місцева мешканка Світлана Калініченко.
В амбулаторії облаштують лабораторію та ще кілька спеціалізованих кабінетів. Планують відкрити й аптечний пункт.
– Пацієнти зможуть отримати різні фізпроцедури. Встановлять нове обладнання – будемо на ньому працювати. Зокрема, зможемо знімати пацієнтам кардіограму. Будуть окремі кабінети щеплення та маніпуляційний, плюс – денний стаціонар, – зауважила медсестра Дар’я Смаровоз.
Будівництво амбулаторії – на фініші. Підрядники наводять лад на прилеглій території. Уже облаштували пішохідні доріжки тротуарною плиткою, на черзі – висадка кущів і квітів.
Нагадаємо, в області сучасні сільські амбулаторії вже відкрили у Лобойківці, Іванівці, Придніпровському та Прядівці.

Поделиться: