У профшколах області впроваджуватимуть дуальне навчання

  06.11.2019 20:24   -
Новини

Студент, який 70% навчального часу проводить на виробництві та отримує зарплатню. Таким є принцип дуального навчання – системи профосвіти, яку Україна запозичила у Німеччини. В її основі – тісна співпраця навчальних закладів та підприємств.

Нині на Дніпропетровщині успішно діють майже півтора десятки таких «дуетів». У перспективі на дуальне навчання мають перейти й інші профшколи регіону.
Серед підприємств, що долучилися до системи дуального навчання, – Криворізький залізорудний комбінат, КБ «Південне», Південмаш, Придніпровська залізниця, «Павлоградвугілля».
– Роботодавці зацікавлені у такій співпраці. Через масову міграцію вони відчувають голод на ринку праці, – сказав голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв. – Загалом погодилися створювати «дуети» понад півтори сотні підприємств області. Проте не всі вони готові взяти на роботу студентів вже сьогодні. Дуальна система передбачає, що підприємства зазнають певних витрат на навчання. Тож необхідно продумати систему заохочення з боку влади.
Загалом на Дніпропетровщині – понад півсотні ПТУ, коледжів, ліцеїв та інших закладів профосвіти.