У Павлограді реконструюють найстарішу площу міста

  20.11.2019 00:17   -
Новини

Акуратні пішохідні доріжки, новенька бруківка та навіть фонтан. У Павлограді розпочали реконструкцію Соборної площі. Завершити її планують вже навесні 2020-го. Кошти на капітальний ремонт виділили з обласного бюджету.

– На реконструкцію площі виділили 20 мільйонів гривень з обласного бюджету. Це стало можливим завдяки перегляду кошторисів на інші будівельні проєкти та зменшення їхньої вартості. Зекономлені кошти ми спрямовуємо на різні соціально важливі ініціативи, зокрема – на оновлення центральної площі Павлограда. Після завершення робіт це буде комфортне та сучасне місце для відпочинку у самому серці міста, – повідомив очільник області Олександр Бондаренко.
Соборна площа – найстаріша у Павлограді. Та одне з найулюбленіших місць відпочинку мешканців.
– Ця площа була закладена ще на початку ХІХ століття. За радянських часів стару «імперську» бруківку перекрили асфальтом, який вже почав тріскатися – розповів міський голова Павлограда Анатолій Вершина. – Нещодавно поряд ми зробили дитячий майданчик та оновили сквер. Стара площа зовсім не вписувалася в цей ансамбль. Але нарешті за підтримки області її приведуть до ладу.
Роботи стартували на початку листопада. Нині підрядники демонтують старе покриття – його замінять на бруківку з натурального каменю. Також зроблять освітлення та облаштують пішохідну зону.
– Повністю демонтуємо старе покриття та укладемо нову плитку. Вона буде трьох типів. Замість дороги зробимо пішохідну зону. Також облаштуємо доріжки, де молодь зможе кататися на роликах чи скейтах, а матусі – гуляти з візочками, – розповів представник підрядної організації Ігор Єфимов.
Вже навесні на оновленій Соборній площі з’явиться фонтан. Його зведуть коштом міста.