У Кривому Розі облаштували сучасну амбулаторію

1 год ago Зоря2 Комментарии к записи У Кривому Розі облаштували сучасну амбулаторію отключены

Новий медичний заклад тепер мають 3,5 тисячі мешканців віддаленого мікрорайону Кривого Рогу – селища Мотронівка. Амбулаторію №10 облаштували спільним коштом Світовий банк та область.

Мешканці селища Мотронівка, що в Інгулецькому районі Кривого Рогу, чекали на амбулаторію давно. До найближчого медзакладу було з 10 км.
Нову амбулаторію облаштували на першому поверсі гуртожитку, побудованому ще в післявоєнні роки. Термомодернізували фасад, всередині провели капремонт. Замінили всі комунікації, пофарбували стіни. Привели до ладу й територію навколо – поклали тротуарну плитку, установили лави. Придбали необхідне медобладнання.
– Раніше далеченько було ходити до амбулаторії, і вона не була такою гарною та затишною. А тут все новеньке. Це дуже добре, – поділилася школярка Вікторія Беренда.
В амбулаторії – кабінет сімейного лікаря, денний стаціонар, маніпуляційна, лабораторія для обробки аналізів, кабінет щеплення.
Із сімейним лікарем Варварою Кокошинською вже підписали декларації майже 2 тисячі людей. В її кабінеті можна і артеріальний та очний тиск заміряти, і електрокардіограму зробити. Є електронні ваги для дорослих і немовлят, сучасне гінекологічне крісло для огляду жінок.
– Медперсоналу дуже комфортно працювати в таких умовах. Для роботи маємо все необхідне. А головне – якісне обслуговування нарешті матимуть і мешканці нашого мікрорайону, – підкреслила сімейний лікар Варвара Кокошинська.
У новій амбулаторії працює і аптечний пункт. Раніше в мікрорайоні взагалі аптек не було.
– В аптеці можна придбати медикаменти й за програмою «Доступні ліки», – розповіла в.о. головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Кривого Рогу №6 Алла Семеніхіна. – Це дуже зручно. Пацієнт приходить до лікаря, отримує електронний рецепт і відразу ж, на місці, може взяти ліки.
Проект «Покращення охорони здоров’я на службі у людей» розрахований до 2020 року. Його втілюють Світовий банк реконструкції та розвитку, Міністерство охорони здоров’я України та Дніпропетровська ОДА.

Поделиться: