У Кам’янському запрацювала електронна система запису до сімейного лікаря

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Кам’янському запрацювала електронна система запису до сімейного лікаря отключены

Черги – в минулому. Тепер записатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра в Кам’янському можна прямо з дому – потрібен лише комп’ютер або навіть смартфон. Місто приєдналося до електронної медичної системи Helsi.

У Кам’янському сервіс електронного запису до лікаря запрацював у всіх трьох Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Його тестували трохи більше тижня. За цей час новацією скористалися понад 5 тисяч містян – це 15% пацієнтів.
– Я радий, що в медзакладах Кам’янського впроваджують електронні системи. Ми залишаємо в минулому «паперову» медицину й завдяки цьому починаємо бачити кожного пацієнт», – поділився міський голова Кам’янського Андрій Білоусов.
Записатися до лікаря через Helsi – легко. Спочатку треба обрати спеціаліста: у системі міститься вся інформація про медиків. Після цього – забронювати дату та час прийому. За відсутності Інтернету це допоможуть зробити в реєстратурі медзакладу.
– У мене троє маленьких дітей. Раніше доводилося сидіти разом із ними в «живій» черзі, щоб потрапити на прийом. Це і незручно, і можна було підхопити вірус, якщо якась людина поряд – хвора. Тепер я записуюсь до лікаря за допомогою смартфона, – говорить місцева мешканка Катерина Байстрюченко.
Переваги системи електронного запису оцінили й лікарі. Перед їхніми кабінетами більше немає черг, у кожного пацієнта – свій час.
– Перед прийомом ми бачимо, кого саме очікувати: готуємося, згадуємо історію хвороби пацієнта, – пояснює сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Олена Мельникова.
Електронна черга – перший крок впровадження е-медицини. Незабаром зареєстровані пацієнти матимуть електронну картку з історією хвороб, призначеним лікуванням і результатами аналізів. Також зможуть користуватися електронним рецептом.
Нагадаємо, Кам’янське – сьоме місто Дніпропетровщини, що приєдналося до Helsi. Система активно працює у Дніпрі, Покрові, Марганці, Першотравенську, Павлограді та Нікополі. Електронна медична система Helsi – частина реформи охорони здоров’я. Саме за допомогою цього сервісу мешканці області підписують декларації із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

Поделиться: