У Дніпровському районі розчищають річку Мокра Сура

  26.09.2018 01:37   -
Новини

За розчищення правої притоки Дніпра більше року тому взялися з ініціативи обласної влади. За цей час вдалося розчистити понад 11 км водної артерії у Дніпровському районі. В результаті річка Мокра Сура вперше за кілька десятиліть стає повноводною.

Оновлення Мокрої Сури в Дніпровському районі розпочали влітку 2017 року. Тоді підрядники розчистили від мулу близько 2,7 км водойми, укріпили береги, прибрали зарості очерету. Цьогоріч роботи продовжились. Ще на понад 8,8 км Мокрої Сури завирувало життя. Також звели дві дамби та міст.
-Глибина річки до розчистки була 20 см, а тепер – до 2,5 метрів, ширина водойми – до 6-12 метрів, – сказав представник підрядної організації Сергій Здор.
Нині поблизу Сурсько-Литовського працює земснаряд – він завершує розчистку дна річки, екскаватор – облаштування берегів. Пізніше встановлять три водопропускні споруди.
Такі роботи – на радість місцевим мешканцям.
– Річка дуже брудною була. Добре, що її розчистили. На березі так гарно стало! Може й на човнах тепер будемо плавати!, – радіє місцева рибалка Любов Боцман.
Нині Мокру Суру розчищають й у Солонянському районі.