У ДніпроОДА схвалили проєкт обласного бюджету на 2020 рік

  06.12.2019 18:44   -
Новини

Чим особливий обласний бюджет на 2020 рік та які пріоритетні напрямки там визначені, – про це говорили на колегії у Дніпропетровській ОДА, де зібралися очільники регіону, департаментів та управлінь, представники громадськості.

Вони схвалили проєкт головного кошторису. Тепер його направлять до обласної ради для розгляду постійних комісій та затвердження на пленарному засіданні.
– У 2020-му, на жаль, зменшиться бюджет розвитку. Проте збалансуємо його додатковими інвестиціями в міжнародний аеропорт та розбудову обласних доріг, – розповів голова ДніпроОДА Олександр Бондаренко. – Головний тренд наступного року – збільшення ефективності використання фінансів. Тобто за менші кошти реконструюємо більше садочків, шкіл, лікарень та доріг. Адресно будемо займатися тими соціально важливими об’єктами, які входять до списку пріоритетів.
Оптимізують використання бюджетних коштів і за рахунок відмови від довгострокового будівництва, яке триває 3-5 років. Це дозволить скоротити витрати на оренду техніки, охорону майданчика, зимові простої.
– Обласний бюджет-2020 буде меншим через зростання реверсної дотації на понад 30%. Скоротиться також дотація на освіту та медицину. Проте вперше область отримає субвенцію з держбюджету на розвиток системи екстреної меддопомоги. Більше зможемо витратити на ремонт доріг – очікуємо субвенцію на третину більшу, ніж у 2019-му, – зазначила директорка департаменту фінансів Дніпропетровської ОДА Тетяна Шебеко.
За словами Тетяни Шебеко, ухвалення обласного бюджету вже в грудні 2019-го дозволить наступного року своєчасно провести тендери. А отже – розпочати роботи на інфраструктурних об’єктах як тільки дозволить погода.