У Дніпрі знову обговорюють питання закриття сміттєвого полігону «Правобережний»
У Дніпровській міській раді відбулася нарада щодо створення робочої групи з питання розгляду звернення громадського об’єднання з охорони громадського порядку «Екологічний патруль».
Це формування наполягає на закритті комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» КП «Еко Дніпро» Дніпровської міськради.
Так, у 2016-му міська рада вирішила припинити діяльність цього комплексу з 1 січня 2020 року, але на даний момент депутатська група переглянула це рішення. На наступній сесії планують узгодити закриття першої та другої черги, четверта ж продовжить працювати. За словами чиновників, територія четвертої черги полігона знаходиться на відстані півтора кілометра від житлового сектора і таке розташування комплексу відповідає всім нормам. Окрім цього, закриття двох черг має поліпшити екологічну ситуацію.
– Закриття полігона може призвести до значного збільшення тарифу за вивезення сміття. Влада виходить з того, чим вона володіє, і ми говоримо про міський полігон. Ніякого полігона у Кулебівці або Васильківці нема, а за 170 кілометрів, у Кривий Ріг, сміття із Дніпра ніхто не повезе. Це єдиний сертифікований полігон, який контролюється не приватним, а комунальним підприємством. Полігон закритий не буде. Будуть виконані роботи з рекультивації за європейськими стандартами першого і другого пускового комплексу. Коли настане час четвертого, то буде виконана робота і там, – розповів директор департаменту екологічної політики ДМР Олег Семенко.
В той же час мешканці Дніпра, домівки яких знаходяться неподалік полігону, вже не перший рік виходять на пікети й пишуть звернення до міькради з проханням закрити полігон, адже район поблизу нього давно перетворився на зону екологічного лиха. Люди не можуть відкрити вікна через страшний сморід від сміття. У дніпрян, що живуть поряд з полігоном, виникають серйозні проблеми зі здоров’ям, загостюються хронічні хвороби.
За підсумками наради вирішено створити комісію, яка відповідатиме на всі запити «Екологічного патруля».
Нагадаємо, комплекс раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» КП «Еко Дніпро» Дніпровської міської ради працює з листопада 2012 року. Середній прийом відходів щодоби – від 1300 до 2000 тонн.