У Дніпрі знайшли унікальні археологічні пам’ятки
У Дніпрі на території Ігренського півострова вже три тижні триває археологічна експедиція Національного університету «Києво-Могилянська академія». В експедиції працюють в основному студенти, які проходять тут практику.
-Історично – це видатне місце. Першими мешканцями цього півострова були рибалки та мисливці мезолітичної доби. На зиму вони копали землянку, тут ми знайшли саме знаряддя – диски, якими вони їх копали. Після мезолітичних мисливців торгівельні кораблі, які спускалися по Дніпру, проходили саме через цей півострів. Очевидно, це поселення мало так звану зв’язувальну функцію. Ми знайшли скляні браслети візантійського та київського походження, амфори візантійського та кримського виробництва. Знайшли тесло, будівельні скоби, цвяхи, господарські ножі, кільця від кольчуги, – розповів археолог, доктор історичних наук, професор, керівник археологічної експедиції Києво-Могилянської академії Леонід Залізняк.
Крім того, тут знайшли татарське поховання, яке датується XV сторіччям. Наразі експедиція веде розкопки, щоб дістатися до останків.
-Також ми знайшли тут кістковий матеріал, на основі якого можна дізнатися про господарський тип та раціон людей, які тут жили. Ми знайшли кістки, які датуються XI-XII століттями, корів, свиней, овець, є фрагменти щелеп свині, заєць трапляється. Також є велика кількість кісток риби. Зараз у Дніпрі цієї риби немає, наприклад, білуги. Вона могла важити 100-200 кілограм, – каже аспірант Києво-Могилянської академії Михайло Кублій.
Усі знахідки більш детально досліджуватимуть у Києві, а потім повернуть до Дніпра.