У Дніпрі завершився фестиваль «Французська весна – 2019»

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі завершився фестиваль «Французська весна – 2019» отключены

Днями у Дніпрі відбулася унікальна вулична вистава «Три тотеми». Вона стала заключним акордом фестивалю «Французька весна».

Під час вистави центром міста ходили велетенські 4-метрові фігури у легкому білому вбранні. Вони рухалися під музику, розважаючи і маленьких, і дорослих містян. Із настанням сутінок білі велетні засвітилися. Керували тотемами актори компанії Les Quidams.
– Цей колектив – один із найкращих у Франції. Вони активно гастролюють світом. У їхньому репертуарі є дуже яскраві та більш феєричні вистави, маємо надію, що ми зможемо запросити їх і в наступному році, – сказав директор Дніпровського Альянсу Франсез Орельєн Мас.
Особливістю вуличного дійства є те, що воно не має чіткого сценарію. Кожен глядач, за задумом артистів, має побачити свій власний сюжет.
– Нам подобається, що ми працюємо на вулиці, адже це щоразу нові декорації, нова атмосфера. Відповідно й вистави виходять несхожими між собою. Спочатку ми йдемо у публіку, намагаємося зрозуміти, як взаємодіяти з людьми, знайомимося з місцем, робимо так, щоб вистава стала інтерактивною. А глядач може побачити у цьому дійстві що забажає, щось своє: радість, наприклад, щастя, якусь емоцію, життя чи смерть, кінець або своє продовження, – розповіла акторка Франс Уезо.
Це вуличне мистецтво французів уже близько 30 років підкорює світ. Дніпряни ж побачили таку виставу вперше.
– Мені дуже сподобалось. Я уважно спостерігала за тим, що відбувається, намагаючись хоч трохи долучитися до цієї творчості. Мені цікаво було побачити частину живої французької культури, менталітету, – поділилася враженнями дніпрянка Михайлина.

Поделиться: