У Дніпрі затвердили дизайн-код для впорядкування реклами на фасадах

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі затвердили дизайн-код для впорядкування реклами на фасадах отключены

Виконавчий комітет Дніпровської міськради затвердив новий дизайн-код міста. Це документ, у якому прописані принципи візуальної організації розміщення рекламних засобів, вивісок, табличок на фасадах будівель. Серед основних вимог – рекламні засоби не повинні закривати архітектуру будівлі, спричиняти аварійні ситуації.

За словами головного художника Дніпра Сергія Білопольського, над створенням дизайн-коду впродовж поточного року працювали галузеві фахівці, зокрема архітектори та дизайнери. Цей документ мав статус регуляторного акта, тобто впродовж місяця його обговорювали з громадськістю, ідеї та пропозиції якої врахували. Загалом наявність дизайн-коду дасть змогу уникнути суб’єктивності в оцінюванні відповідності тієї чи іншої конструкції.
– Основна ідея цих принципів – повага до людей: безпека, зниження рівня так званого візуального шуму, а також повага до архітектури. Реклама повинна не «кричати», а «говорити», вписуватися, а не перекривати, позначати, а не зазивати, – розповів Сергій Білопольський.
Наразі, щоб розмістити будь-які рекламні засоби на фасадах будівель, необхідно мати на це дозвіл, виданий департаментом торгівлі та реклами. Відтепер його надаватимуть з урахуванням відповідності реклами новому дизайн-коду. Ті рекламні засоби, вивіски, таблички, які мають дозвіл, виданий раніше, не демонтуватимуть до закінчення терміну його дії, решта повинні бути узаконеними.
– Вже спостерігаємо позитивну тенденцію, коли підприємці самостійно приводять до належного вигляду рекламу на фасадах. Сподіваюся, через невеликий проміжок часу місто кардинально зміниться. Не буде цього хаотичного безладу у розміщенні реклами на фасадах – все матиме естетичний вигляд, – наголосив головний художник Дніпра.
Він також додав: незабаром буде розроблено дорожню карту, в якій детально пропишуть шляхи погодження реклами на фасадах будівель міста.
Ознайомитися з принципами візуальної організації розміщення рекламних засобів, вивісок, табличок на фасадах будівель у Дніпрі можна за посиланням:https://docs.google.com/document/d/1wh_y-rkCjB8MmqDHA3m5ZFESiDorBzonM_iKMIiG6zg/edit

Поделиться: