У Дніпрі запрошують на виставку ромського художника

  09.04.2021 12:44   -
Новини

Циганське життя – як воно є. Багатогранне та різнобарвне. Таким його представив у власних картинах ромський художник із Закарпаття Тиберій Йонаш. Експозицію презентували в Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького. Переглянути її можна до 22 квітня.

-Організували виставку до Міжнародного дня ромів. Аби привернути увагу мешканців області до цікавої культури цього народу та його нелегкої долі. На жаль, і сьогодні є випадки зневажливого ставлення до циган. Наша мета – допомогти ромам інтегруватися в українське суспільство, – зазначила радниця голови Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка

В експозиції – півсотні картин: і Тиберія Йонаша,і його учнів.

-Тиберій Йонаш родом із Мукачевого. Там закінчив художнє училище і став митцем. А ще – відкрив дитячу школу живопису. Навчає вихованців різним технікам малювання, – сказав старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького Дмитро Романчук

Через карантин Тиберій Йонаш не зміг приїхати на презентацію, але долучився онлайн.

-Такі виставки влаштовуємо вже декілька років поспіль. Експонувалися і в Україні, і за її межами. Це мотивує дітей на подальший розвиток таланту. Загалом у школі понад 60 учнів, від 9 до 15 років. Вони пишуть картини про ромське життя та культуру. Роботи – у різному стилі, – розповів Тиберій.

Серед експонатів переважно – портрети. Є і сюжетний живопис. На картинах – яскрава, лірична та важка доля ромів.

-Потрапила на виставку випадково. Але тепер розумію – за покликом серця. Мій прадід був циганом. Закохався у біляву слов’янку і пішов до неї з табору, – поділилася відвідувачка, дніпрянка Тетяна Антохіна. – Дивлюся на ці картини – і душа радіє, всередині переповнюють емоції. Наче доторкнулася до чогось рідного.

До презентації долучилася ромська громада Дніпра. Про традиції ромів говорили на круглому столі. Представили матеріали з музейних фондів та колекцію книжок ромської тематики. Виставка триватиме до 22 квітня. Вхід – вільний.ь Адреса музею: м. Дніпро, просп. Яворницького, 14.

Поділитись: