На Дніпропетровщині завершують закупівлі для весняно-польових робіт

  09.04.2021 12:37   -
Новини

Аграрії області завершують закупівлі для весняних робіт у полі. Вже придбали 120 тисяч тонн добрив та 40 тисяч тонн палива. Загальна готовність – 96%. Нині у розпалі – посів ранніх ярих. До кінця квітня планують приступити й до пізніх.

-У аграріїв – відповідальний сезон. Треба і ярі посіяти, і озимі підживити. Для цього – закупити потрібну кількість мінеральних добрив, засобів захисту рослин та палива, – зазначив перший заступник голови ДніпроОДА Володимир Орлов. 

Аграрії області вже підживили добривами всю озимину. На полях засіяли 56,2 тисяч га ранніх ярих: ячменю, пшениці, гороху та вівса. Попереду – посів пізніх: соняшника та кукурудзи. Коли саме, кажуть, залежить від погоди.

-Нині погодні умови сприяють фермерам. За осінь та зиму мали набагато більше опадів, ніж у минулі роки. Як результат – в ґрунті дуже добрі запаси вологи. Це надає оптимізму і щодо розвитку озимих, і посіву ярих, – сказав директор Дніпропетровської філії Держґрунтоохорони Сергій Жученко.

Загалом на Дніпропетровщині – понад 3,1 тисячі фермерських господарств. Вони планують засіяти ранніми ярими майже 154 тисяч га.

Поділитись: