У Дніпрі виписано 20 тисяч електронних рецептів на «доступні ліки»

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі виписано 20 тисяч електронних рецептів на «доступні ліки» отключены

З першого квітня в Україні виписують електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», яка поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. У Дніпрі наразі оформлено 20 тисяч таких приписів.

– Електронні рецепти в рамках програми «Доступні ліки» у Дніпрі мають право виписувати 508 сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Наразі в місті до програми електронного рецепту приєдналися чотири аптечні мережі, які уклали відповідні договори з Національною службою здоров’я. Цей процес поступовий, тому сподіваємося, що дедалі більше аптечних мереж долучатимуться, – повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міськради Юлія Віклієнко.
Вона також наголосила, що процедура заповнення електронного рецепту відпрацьована.
– Після заповнення рецепту пацієнт отримує на телефон смс з його номером та кодом і йде в аптеку для одержання препаратів. Якщо людина не має телефону, їй роздрукують рецепт. При цьому лікар проконсультує щодо переліку аптек, де ним можна скористатися, – додала заступниця директора департаменту.
Електронний рецепт суттєво економить час – лікар більше уваги приділяє пацієнту, а не паперовій тяганині.
– Крім цього, лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги у тестовому режимі відпрацьовують програму електронної амбулаторної картки пацієнта, до якої буде прив’язаний і електронний рецепт, – повідомила начальник відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міськради Тетяна Кравець.
Усього у І кварталі 2019 року за програмою «Доступні ліки» 37 тисяч дніпрян отримали препарати від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Їм було виписано 140 тисяч рецептів.

Поделиться: