У Дніпрі нагородили кращих молодих вчених області

  30.11.2018 19:00   -
Новини

«Кращий молодий вчений», «Краща рада молодих вчених», «Молоді вчені – Дніпропетровщині», – у Дніпрі підбили підсумки трьох обласних конкурсів. Цьогоріч 25 молодих науковців отримали грошові премії у розмірі від 20 до 50 тисяч гривень. Решта переможців – цінні призи та дипломи.

– Вже десять років поспіль ДніпроОДА проводить конкурси для молодих вчених. Вони – унікальні, адже тільки на Дніпропетровщині надається така потужна підтримка навчальним закладам. Щороку ми отримуємо від молодих науковців багато цікавих проектів у різних галузях, – розповіла начальник управління науки, вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти та науки ДніпроОДА Любов Кравченко. – Зокрема, цього року декілька проектів були спрямовані на пошук ліків від ракових захворювань. Також було кілька цікавих ідей з аграрного розвитку.
У 2018 році на конкурс «Молоді вчені – Дніпропетровщині» подали 47 заявок з різних наукових закладів Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського. Конкурсна комісія обрала 25 переможців. Їх нагородили грошовими преміями на впровадження своїх ідей.
Серед щасливчиків – доцент кафедри Українського хіміко-технологічного університету Світлана Варениченко. На конкурс подала проект з органічної хімії. У перемогу повірила не одразу.
– Це – перша відзнака для нашого колективу. Над проектом ми працювали з 2011-го, але у такому конкурсі раніше не брали участі. Приємно здивовані, – зізналась Світлана Варениченко. – На нашій кафедрі ми відкрили принципово нову для органічної хімії реакцію. Завдяки цьому отримали низку речовин, які можна використовувати у біологічних дослідженнях або навіть для захисту цінних паперів. Більше того – це дає можливість у подальшому отримати препарати для лікування хвороби Альцгеймера.
Ще 12 переможців – у конкурсі «Кращий молодий вчений». Їх обрала Експертна комісія із 62 претендентів. Після публічного захисту проектів визначили по три переможця у чотирьох напрямах – економічному, технічному, гуманітарному та медичному. Вони отримали планшети та дипломи.
«Кращою Радою молодих вчених» визнали три колективи. Це науковці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (І місце), Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету (ІІ місце) та Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ІІІ місце). У подарунок вони отримали телевізори.
Конкурси для молодих вчених Дніпропетровська ОДА проводить щороку. Переможців визначають після публічного захисту проектів.