У Дніпрі виступає дитячий театр із Донеччини

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі виступає дитячий театр із Донеччини отключены

Діти з прифронтового селища Новгородське показали у Дніпрі мультимедійну виставу-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка». Спектакль створено у рамках всеукраїнського соціального проекту у жанрі інтерактивної документалістики, він переносить глядача на лінію розмежування.
Юні актори з Донеччини прагнули зруйнувати стереотипи та показати рідний край без купюр. Виставу називають унікальною: у ній чимало творчої, дослідницької та технічної роботи.
– Головний меседж вистави простий – ми є українцями незалежно від місця проживання, – сказала радник голови ДніпроОДА Ольга Горб.
Актори-підлітки в спектаклі грають самих себе.
– Нашому аматорському гуртку шість років. Ми ставили спектаклі для дітей, казки. І навіть не підозрювалися, що станемо учасниками такого масштабного проекту. Під час вистави намагаємося донести, що війна триває. Глядачі переймаються до сліз, – розказав 19-річний актор Артем Козленко.
Назва вистави – з інтригою: селище Новгородське до 1951 року називалося Нью-Йорком. Саме туди й шлють свої листи діти. 16 хлопців та дівчат спілкуються з віртуальним другом і діляться особистим. У кожній історії – туга за мирним життям. У спектаклі – дев’ять локацій, кожна з яких має свій індивідуальний зміст. Глядачі не сидять на місці, а пересуваються разом з акторами. Це дозволяє краще зрозуміти життя у зоні збройного конфлікту.
За словами режисерки вистави Ольги Данилюк, робота над проектом розпочалася у 2016-му.
– Ідея проекту виникла під час багаточисленних поїздок в зону АТО. Хотілося розповісти про те, що відбувається на Донбасі, мовою театру. Ця вистава не про війну, а про життя. Про життя прифронтових містечок – без стереотипів і кліше. У виставі все справжнє: і актори, і сіль під ногами, і «Артемівське» шампанське, і запах нафталіну, – сказала Ольга Данилюк.
За словами драматурга, працювати з дітьми було неважко. Головне правило, яке панувало під час репетицій, – свобода емоцій.
На тих, хто хоче переглянути виставу, чекають 4 травня за адресою: Дніпро, вул. Макарова, 27а, спорткомплекс «Метеор». Початок – о 16.00 та 19.00. Тривалість – більше години.
Вистава-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» мандрує Україною. Уже позаду – Київ, Житомир, Одеса, попереду – Харків.

Поделиться: