У Дніпрі виконали всі роботи з ремонту ліфтів, заплановані на 2019-й

  23.11.2019 15:07   -
Новини

У 2019 році департаменту житлового господарства Дніпровської міськради виділили 60 мільйонів гривень на повну заміну та капітальний ремонт ліфтів. Три-чотири роки тому у місті іноді одночасно стояли сотні підйомників. Так, у 2017-му році відремонтували 120 ліфтів, торік – 240.

Усі підйомники у житлових будинках Дніпра мають працювати – таке завдання дала комунальникам міська влада.
– Усі заплановані цьогоріч роботи вже виконані, а в 2020-му ми замінимо ще п’ять ліфтів у малосімейках і плануємо продовжити капітальні ремонти ліфтів, термін експлуатації яких добігає кінця, – розповіла заступниця директора департаменту житлового господарства міської ради Тетяна Редько.
Так, два місяці тому на вулиці Осінній в будинку № 13-А і в другому під’їзді будинку № 13 здали в експлуатацію нові ліфти. Раніше мешканці скаржилися на часті зупинки підйомників – ліфти відпрацювали нормативний термін і потребували капітального ремонту.
Департамент житлового господарства міськради провів тендер та уклав договір з підрядником на заміну всіх основних агрегатів і вузлів ліфтового устаткування. Сьогодні обидва підйомники працюють, скарг від мешканців немає.
– Тут були замінені на нові абсолютно всі вузли, крім напрямних, – електропроводка, електронні станції управління, кабіни, двигуни в комплекті з катеринками. Ми даємо гарантію на всі ліфтові вузли мінімум три роки, а все інше залежить від мешканців. Наприклад, сюди наших техніків викликали ледь не в перший день роботи нового ліфта – застряг! А виявилося, що в ньому піднімалася ціла компанія – п’ятеро, прямо скажемо, зовсім не худеньких чоловіків, – розповів представник підрядної організації Артем Резник.
Водночас він підкреслив, що ліфт – це складний механізм підвищеної небезпеки. І одна з найпоширеніших причин зупинки підйомника – недотримання правил його експлуатації.
– Але кожна зупинка ліфта для нашого підприємства – це надзвичайна пригода, ми намагаємося максимально швидко реагувати на заявки і виправляти несправності максимум за пів дня, – зазначив Артем Резник.
Тамара Шкредова вже 46 років живе в другому під’їзді будинку № 13 по вул. Осінній. Вона згадує, що раніше ліфт частенько не працював.
– Я живу на 4-му поверсі, ходжу з паличкою, і мені було дуже важко спускатися і підніматися. Але я все одно виходила погуляти. Зараз уже два місяці як у нас новий ліфт, отже тепер усе добре, – розповіла Тамара Шкредова.
Із 43 ліфтів, які вже замінили у 2019 році, чотири – в малосімейках на вул. Данили Нечая, 5, пр. Богдана Хмельницького, 167 та на пр. Слобожанському, 106 і 108 – останні двадцять років взагалі не працювали.
Нагадуємо, що, як правило, пасажирські ліфти розраховані на 320 кілограмів, у середньому це 4 людини. Водночас через маленьку вагу підйомник може «не помітити» дитини дошкільного віку, тому важливо, щоб із малечею їхали дорослі.