У Дніпрі відзначили 1030-річчя Хрещення Русі

2 года ago Зоря2 Комментарии к записи У Дніпрі відзначили 1030-річчя Хрещення Русі отключены

Минулої суботи у Дніпрі, на території Новобогородицької фортеці, що на Старій Самарі, відбулося святкування 1030-річчя Хрещення Русі. Цього року захід уперше провели у церковно-світському форматі.

Розпочалося свято зі спільної молитви присутніх та священиків Української православної церкви Київського патріархату за Україну, наших воїнів та поранених, за мир на українській землі, а також за тих, хто втратив віру. За словами протоієрея Дмитра Поворотного, така ж молитва у цей час відбувалася і в Києві, на Володимирській гірці.
Далі на присутніх чекало театралізоване дійство про прибуття човнів з воїнами, які принесли християнську віру та встановили хрест на нашій землі. Свою майстерність у лицарських боях показали представники клубу історичної реконструкції з Нової Каховки.
– Ми з чоловіком намагаємося відвідувати якомога більше таких заходів, залучати дітей до вивчення нашої історії, щоб вони розуміли, з чого все почалося і до чого ми йдемо. Побачити стилізовану реконструкцію минулих подій, на мою думку, – це найцікавіше, що може бути для дітей, – поділилася враженнями гостя заходу Ганна Моря.
Відвідувачі свята також мали змогу покататися на човнах і конях, взяти участь у майстер-класах, повправлятися з мечем, послухати святковий передзвін. Увечері на гостей чекав виступ рок-гуртів та фаєр-шоу.

Поделиться: